KACPER P
Dj, promotor, próbujący produkować. Odpowiedzialny za ściągnięcie do Polski takich artystów jak Nguzunguzu, Dark Sky, Dauwd, Karenn, Joy Orbison i wielu innych. Lubi kaczki. W granicach rozsądku. Mixcloud

Nie chcę pisać podsumowań. Znaczy chcę. W końcu przygotowałem tę listę, ale ona jest bez sensu i tak naprawdę, możliwe, że to nie te utwory, które chciałem wpisać tu się znalazły.
W roku 2012 zagrałem na kilkudziestu imprezach, spróbowałem zrobić kilkanaście utworów, przygotowałem kilkanaście imprez. Zrobiłem chyba trzy mixy, które są w internecie i zrobię jeszcze jeden, którym podsumuje, co sądze o mijających 12 miesiącach. Zamiast pisać i dawać linki do jutuba, po prostu postaram się zmixować to co w danym momencie będzie wydawało mi się najlepszym kawałkiem. 
Może nawet nie będę mixował tylko będę puszczał muzykę, którą lubię.
Gdybym miał napisać jakich utworów najwięcej słuchałem w tym roku to pierwsze 14 miejsc zajmowała by Lauryn Hill. Ex aequo wszystkie kawałki z “miseducation” potem wszystkie kawałki też ex aequo z nowej płyty Kendricka Lamara i z jego mixtape’ów, a następnie wszystkie od Jeremih.Słucham płyt, gram piosenki.Jeśli chodzi o muzykę klubową chciałbym wymieniać tylko baltimore. I edity r’n’b. Ale są inne fantastyczne kawałki. Trudny to jest wybór mimo wszystko, ale mniej więcej mi się udało.Starałem się wybrać mniej niż powinienem, bo gdybym się rozkręcił to możliwe, że nie skończyłbym wypisywać dobrych utworów przez najbliższe dwa tygodnie.

Moje podejście do większości muzyki jest ambiwalentne. Większość muzyki, która lubię, wkurwia mnie.

W końcu są Disclosure i TEED. Jest Lil B, Nicki Minaj, A$AP Mob czy SchoolboyQ. Jest Bobby Champs, Ossie czy Dark Sky. No i jest Rashad i Spinn i wielu innych. Ale lista jest jaka jest. 


BENGIERY ROKU:

Murder Mark – Dreaming in the Club (ayomurdermark)

Bengier nie z tej ziemi. Murder Mark jest w tym momencie jednym z najbardziej propsowanych przez Diplo producentów na świecie. Jakkolwiek można nienawidzić tego typa w blond włosach, jego wiedza o muzyce i o trendach jest przerażająco wielka. I jeśli chodzi o Murder Marka to się w stu procentach zgadzam. Przyszła wielka gwiazda.

Honorable Mention: Murder Mark – My Garage

Blawan – Why They Hide Their Bodies Under My Garage? (Hinge Finger)

Jesli połowa świata stara się Ciebie naśladować znaczy, że robisz coś świetnie. Także ten, sampel z the fuggees, kick, drum i w ogóle.

Nicki Minaj – Beez in the Trap (ft. 2Chainz)

Nie wiem jak to się stało. Po pierwsze wybór tego kawałki był ciężki ponieważ jest jeszcze kozacki “I am your leader” na tej płycie to raz. Dwa to to, że nie jestem fanem 2Chainza, ale on jest wszędzie i to w naprawdę świetnych kawałkach…

Brandy – Put it Down (Kingdom’s CB Free Edit) (free edit)

BRANDY IS BACK! A dzięki Kingdomowi nie trzeba słuchać żałosnego w tym kawałku Browna.

Donell Jones – U Know What’s Up (Joy Orbison Edit) (unrealesed)

Po pierwsze. Mix Joya dla RA jak dla mnie był mixem roku. Po drugie ten kawałek, jest TAAAAAAAAAK dobry, że nie zniżę się do tego, aby go opisywać komuś kto nie rozumie jego genialności.

Rihanna – Diamonds

Kocham Rihannę. Enn z Concrete Cut też. Kochamy Rihannę.

G.O.O.D. Music – Mercy/Clique

Koty. Bity teksty, no i remixy wszystkie.

2Chainz – No Lie ft Drake / Birthday Song ft. Kanye

Drake ma tutaj taki hook że jezus maria. No i teledysk do birthday song. Mistrz.

Odd Future – Oldie

Najlepszy kawałek z płyty, wyczilowany, bez cisnień i nawet Ocean dobrze nawinął. No i ten bit.

A$AP Rocky – Goldie / Fuckin Problems

Czekam na pierwsze LP. Szkoda, że nie udało się go usłyszeć w 2012. Asap ma potencjał i ma ucho do kozackich bitów. Gdyby tylko ludzie umieli zamknąć się na temat jego stylu ubioru.

Joey Bada$$ x Capital STEEZ – Survival Tactics

On ma 17 lat. 17 LAT. 17 LAT.

Carly Rae Jepsen – Calle Me Maybe

Jezu. Nawet nie wiem jak to wyjaśnić, żeby nie wyjść na świra. Przepraszam?. No i STEVE KARDYNAL :

NAJCHUJOWSZY TRACK ROKU – BO PRODUCENT ZA MAŁO ZARABIA:

Mosca – What you came for

Nie ma co wyjaśniać.

LP ROKU:

Kendrick Lamar – Good Kid M.A.D. City

Jedyny powód, dla którego nie umieściłem, żadnego kawałka z tej płyty w moich ulubionych trackach, jest taki, że musiałbym wymienić je wszystkie po kolei. Są zbyt dobre. Najlepsze płyta od lat po prostu.

MIXTAPE

Jeremih – Late Nights with Jeremih

Świetny głos. Dobre teledyski. Taka zabawa że hej.

Joey Badass – 1999

Świetny młody, kozackie flow, dobre teksty. Ogólnie się jaram.

MIX ROKU

Joy O dla RA

Ulubiony Gif roku

KACPER P

INTERNET ROKU:

KACPER P

SŁOWO ROKU:

kul

WYGRANA ROKU:

Lech – Legia 1:3

LITERA ROKU:

ó

SHARE