FAU
Warszawski dj i producent, na co dzień związany z kolektywem Mustnotsleep oraz ekipą promotorską Music Of The Future. W swojej muzyce łączy techno z postdubstepowymi basowymi brzmieniami. 2012 rok przyniósł mu między innymi stworzoną w duecie z Deamem EPkę „Life Act”. Facebook, Soundcloud

Najlepsze utwory 2012 roku:

Męczyłem się i męczyłem, próbowałem z czegoś zrezygnować, ale ostatecznie nie udało mi się wybrać 10 utworów, które byłyby moim podsumowaniem tego roku. Dlatego będzie ich 15, mam nadzieję, że nikt nie obrazi się za tę nadwyżkę.

W większości nie są to parkietowe bangery, to raczej numery, które w jakiś sposób na mnie wpłynęły, które zapętlały się bez końca w moich głośnikach. Pewnie gdybym robił to podsumowanie innego dnia ta tracklista wyglądałaby zupełnie inaczej. Na pewno za kilka dni zdenerwuję się, że o czymś zapomniałem. Trudno. Przedstawiam wam 15 wyjątkowych kawałków z minionego roku, a był to naprawdę dobry muzycznie rok na scenie elektronicznej, rok który moim zdaniem zwiastuje kolejną rewolucję techno. Kolejność utworów przypadkowa. Miłego słuchania.

Inigo Kennedy – Wonderhorse [Token]

Sei A – You Can Bring [Simple Records]

Mark Broom – Vault 5 [Ostgut Ton]

Deadbeat – Horns Of Jericho [BLKRTZ]

Abdulla Rashim – Endasilasie 3 [Abdulla Rashim Records]

British Murder Boys – Dead Sun [Liberation Technologies]

Mon0 – Gray Skies [Sublime Porte Netlabel]

Blawan – Why They Hide Their Bodies Under My Garage [Hinge Finger]

Exercise One & Mathew Jonson – Lost Forever In A Happy Crowd [Exone]

Lucy – Finnegan (Pariah Remix) [Curle Recordings]

Recondite – DRGN [Hotflush Recordings]

Talismann – Zula [Talismann]

Sawlin – Techno Dumping [Ann Aimee]

Trevino – Indulge [Apple Pips]

Ø [Phase] – Binary Opposition (Planetary Assault Systems Process) [Token]

Najlepsze LP 2012 roku:

Z albumami nie będę przesadzał I zatrzymam się na 10 pozycjach.

Sigha – Living With Ghosts [Hotflush Recordings]

Deadbeat – Eight [BLKRTZ]

Jon Convex – Idoru [Convex Industries]

Darling Farah – Body [Civil Music]

Claudio Prc – Inner State [Prologue]

Mala – Mala In Cuba [Brownswood Recordings]

Monokle – Saints [Ki Records]

Pangaea – Release [Hessle Audio]

Deepchord – Sommer [Soma Quality Recordings]

Andy Stott – Luxury Problems [Modern Love]

Najlepsze mixy 2012 roku:

Pangaea – RA.333

Na pierwszy ogień idzie Pangaea ze swoim podcastem dla portalu Resident Advisor. Jeżeli myślicie, że wiecie co to znaczy eklektyzm to Pangaea udowodni wam, że do tej pory nie mieliście o tym zielonego pojęcia.

Ø [Phase] – RA.337

Miejsce drugie to znów podcast przygotowany dla Resident Advisor. Tym razem za gramofonami stanął londyński dj i producent Ø [Phase]. Godzina ciemnego techno w najlepszym wydaniu. Nie wiem ile razy słuchałem tego seta, trudno by było to policzyć, ale najważniejsze jest to, że za każdym razem mnie zaskakiwał.

Xhin – CLR Podcast 198

Jeżeli chcesz w swoim domu poczuć się jakbyś był na dobrej imprezie to polecam najnowszy set Xhin nagrany dla portalu prowadzonego przez Chrisa Liebinga clr.net. Ja nie potrafię usiedzieć w miejscu przy tych kawałkach i mam nadzieję, że kiedyś będzie dane mi usłyszeć Xhin w klubie.

Wydarzenia 2012:

W tym roku miałem nieco inne priorytety i nie bywałem zbyt często na imprezach, na których sam nie grałem lub ich nie organizowałem (a wychwalać imprezy, w których miało się jakiś udział to chyba dość nieładnie). Dlatego ciężko jest mi rzetelnie ocenić jakie imprezy były najlepsze. Na pewno na wyróżnienie zasługują chłopaki z Głębokiego Pasma, którzy zrobili m.in. świetną imprezę z Mike Huckaby’m. Coraz lepiej ma się też Śląsk, gdzie dzielnie promotorsko walczy katowicka ekipa NYP. W Warszawie z tygodnia na tydzień rośnie w siłę 1500m2 (ilość świetnych nazwisk, które pojawiły się w tym klubie w tym roku robi wrażenie) co zdecydowanie cieszy i daje nadzieję na to, że z roku na rok przybywać będzie w Polsce dobrych eventów.

SHARE