Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

MINIONE NADCHODZĄCE
Pokaż

POSTER-IMPREZA-WEBTagi

Viva Zwei Changed My Life Klub 55, ul. Żurawia 32/34 17 luty 2011, 21:00 INFO

21 marca 1995 roku rozpoczęła nadawanie niemiecka stacja muzyczna Viva Zwei. Jej emisja, mimo stale rosnącej popularności, została jednak zakończona 7 stycznia 2002 ledwie po kilku latach działalności. Dzięki ekipie kultowych prezenterów i realizatorów, główny cel udało się jednak osiągnąć. Niszowy kanał z Kolonii zdefiniował gusta muzyczne i estetyczne sporej części pokolenia dzisiejszych 25-30 latków z Niemiec, ale również z Polski.

Charyzmatyczni prowadzący jak Charlotte Roche, Niels Ruf czy nieżyjący już Rocco Clein, fikcyjne maskotki stacji Zwobot i Mr. Explosion, a przede wszystkim genialne programy w ramówce – 2Step, Electronic Beats, Supreme, Fast Forward czy Wah² połączone ze schludną i spójną identyfikacją graficzną oraz charakterystycznymi wizualizacjami, to kombinacja, która do dziś pozostaje w medialnym przekazie niedoścignionym unikatem. Viva Zwei była, od czasu zniknięcia z anteny, tematem niezliczonej ilości rozmów i wspomnień. Ówcześni nastolatkowie, dziś zajmujący się zawodowo muzyką, grafiką czy szeroko rozumianą sztuką audio-wizualną, przywołują ją jako źródło licznych inspiracji.

Chcąc przypomnieć działalność Vivy Zwei dziesięć lat po jej zamknięciu, kolektyw Na Stare Milion powołał do życia wirtualny hołd stacji pod adresem www.vivazweichangedmylife.com oraz na facebookowym fanpage’u. Zainteresowanie tematem przerosło jednak najśmielsze oczekiwania. W ciągu kilku dni na facebooku, blisko 1 000 osób dołączyło do społeczności i zaczęło masowo wymieniać się wspomnieniami w postaci linków do teledysków, programów i wszelkich dostępnych w sieci i na kasetach VHS zapisów z anteny.

Aby wspólnie uczcić rozpoczętą na początku roku akcję, zapraszamy wszystkich fanów najciekawszej, naszym zdaniem, stacji muzycznej w historii, na wspomnieniową imprezę do ponownie otwartego klubu 55. Muzycznie nie zabraknie kultowego niemieckiego hip-hopu czy electro, francuskiego house’u, brytyjskiej elektroniki czy ambitnego amerykańskiego techno. Postaramy się aby każda muzyczna nisza eksplorowana na antenie, miała swoją reprezentację na parkiecie. Aby zagwarantować sumienne przygotowanie do tematu, zaprosiliśmy doborowy zestaw gości, którzy mają do zagospodarowania oddzielą kartę historii Vivy Zwei:

LINEUP BERT (Boogie Mafia / Last Robots / PR4)
deep house | breakbeat

URB (Dinal Team)
90s german hip-hop | golden era hip-hop

EDGAR BĄK (Forever 18)
electronica | techno

J-SON (Na Stare Milion)
french house | electro

WEEKID (Na Stare Milion)
ninja tune sound | beats
WSTĘP 10 PLN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *