Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

MINIONE NADCHODZĄCE
Pokaż

Urodziny U Know Me Records: ENVEE live (+goście), GALUS live, TEIELTE live Cafe Kulturalna, Place Defilad 1 (PKiN) 24 września 2011 — 22:00 INFO

Impreza będzie promować wydanie dwóch nowych winyli – ENVEE „Kali” EP [UKM007] i GALUS „FUTURA” LP [UKM 008].

Po dźwięki zapraszamy na Soundcloud

Zarazem świętujemy już 1. urodziny U Know Me Records!

Envee to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich producentów. Muzyk, dj, współzałożyciel legendarnego kolektywu dj’skiego Niewinni Czarodzieje. Jego nagrania, remixy I działalność twórcza zostały docenione przez polskich Artystów oraz zagraniczne wytwórnie płytowe (m.in. Compost Records, Sonar Kollectiv, Playground).

W 2003 nakładem wytwórni Kayax ukazał się pełnopłytowy debiut Envee pt.”Envee i Niewinni Czarodzieje”. Był to przełomowy album na polskiej scenie muzycznej, całkowicie nowatorski brzmieniowo i stylistyczni, dzięki niemu Envee został dostrzeżony i doceniony nie tylko przez wymagających krytyków i klubową publicznośc lecz także przez niezależnych twórców polskiej sceny muzycznej, z którymi w efekcie nawiązał współpracę: FISZ (album Fisz Envee „Fru“), Maria Peszek, Smolik, Tworzywo Sztuczne.

Envee jest także autorem kilkudziesięciu remixów dla polskich i zagranicznych Artystów. Najlepsze spośród nich, wybrane osobiście przez Envee’ego, znalazły się na dwupłytowym albumie „Recipes“ , wydanym nakładem wytwórni Kayax.

We wrześniu sumptem U Know Me Rec. ukaże się na winylu debiutancki album Galusa aka Pokój Czarnych Płyt. Mieszkający w Olecku producent związany był głównie ze sceną hip-hopową i ma na swoim koncie już winylowy singiel („100206” – czyli hołd dla J Dilla http://www.myspace.com/pokojczarnychplyt). Galus zasłynął też w tym roku wyjątkowym miksem Footprints #16 Galus Pokój Czarnych Płyt – Diggin Europe The Mission 60′-80′, który pokazał, że przekopywanie sampli to dla naszego bohatera chleb powszedni.

„Futura” LP to owoc fascynacji samplowaniem i dowód na szerokie horyzonty muzyczne Galusa.

Facebook Event

LINEUP ENVEE LIVE (Konrad Biliński, Wojtek Sobura, Dominik Trębski, Bartozzi Wojciechowski + Iza Kowalewska, Natu, SQbass and more)

FUTURA LIVE (Galus + DJ Krug)

TEIELTE LIVE

DJ Buszkers

DJ Groh
WSTĘP 15 zl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *