Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

bren — 03.04.2012 in

Wyróżnić się spośród brandów modowych opartych głównie na tiszertach jest naprawdę trudno. Ale są tacy, którym się udaje. Poznajcie Tideland i właściecielkę marki – Joannę Skorupską.

Tideland

Proste pomysły zazwyczaj należą do tych genialnych. Koszulki projektu Joanny Skorupskiej zbudowane są na jednolitej materiałowej bazie, której przód pokrywa chwytliwy nadruk. I w nadrukach cały urok – kalejdoskopowe wzory, kosmos czy nuklearny wybuch zdecydowanie przykuwają uwagę. Basic, który nierzadko wysnuwa się na najjaśniejszy punkt stylizacji – to zdecydowanie genialne prosta, acz sprawdzająca się idea.

Markę Tideland znajdziecie tu i tu. A poniżej już klasycznie kilka zdań od samej Joanny oraz ulubione tracki. Zapraszamy :)

Tideland
Tideland

1. Swoje kolekcje kieruję do/Projektuję dla…
Dla młodych i pewnych siebie ludzi, którzy wiedzą czego oczekują od moich projektów.

2. Moje zasady stylu to…

Sama uwielbiam bawić się modą, wyszukiwać nowe trendy, zauważyłam jednak, że nie do końca odwzorowują one potrzeby każdej kobiety/dziewczyny. Nie nosze rozmiaru 0, więc nie wyobrażam sobie, żeby na ulicy chodzić z odkrytych brzuchem. Dlatego też w moich projektach nie znajdzie się rozmiar XS. Chciałabym, aby każdy kto zakupi moją koszulkę czuł się w niej pewnie, żeby coś, co jest modne, idealnie pasowało na każdą sylwetkę.

3. Inspiracji szukam…

Lubię oglądać video klipy z lat 90′ i 80′. Standardowo przeglądam też strony internetowe, portale i blogi modowe. Cały czas mam ze sobą mój notatnik, w którym notuję pomysły i spostrzeżenia, bo tak naprawdę nie jestem w stanie przewidzieć, kiedy spotkam na swojej drodze coś inspirującego.

Tideland

Tideland

4. Szyję z tkanin…
Staram się sama wybierać tkaniny i z reguły takie wyprodukowane w Polsce. Lubię je dotknąć, bo tylko taki kontakt daje mi do myślenia, czy moi klienci dobrze czuć się będą w danym projekcie.

5. Pierwszy raz mocno poczułam, że chcę projektować, gdy…

Pierwsze projekty realizowałam na lalkach barbie, które w latach 90 przywiozła mi babcia ze Stanów i to wtedy było coś! Potem jakoś to wszystko ucichło. Pierwszą koszulkę uszyłam i zrealizowałam w całości sama już ponad rok temu. Szczerze mówiąc była straszna, krzywa i źle zszyta, więc wylądowała w mojej szafie i trochę się do tego zraziłam i przestraszyłam, że mogę nie dać rady. W zeszłym roku spędziłam trochę czasu w Australii i HongKongu, gdzie bardzo dużo ludzi chodziło w podobnych projektach zrealizowanych tą samą techniką, dało mi to dużo do myślenia. Skoro im się udało, to czemu ja nie mogłabym podjąć kolejnej próby i przenieść dużą dawkę koloru i cyfrowych printów na Polskie ulice. Dużo pracy, wsparcia najbliższych, nieprzespanych nocy i udało się!

Tideland

6. Kiedy projektuję, wyobrażam sobie…
Dumnie noszą moje projekty i przede wszystkim czują się w nich dobrze i pewnie. No i na pewno wyróżniają się z tłumu

7. Za pól roku chciałabym…
Stać się rozpoznawalną marką, zdobyć całkowite zaufanie swoich odbiorców no i przede wszystkim ciągle się rozwijać.

Tideland

Tideland

8. Nie wyobrażam sobie dnia bez….

Spaceru z psem, szklanki świeżego soku z jabłek i melona. Codziennie też dużo rozmawiam ze swoim chłopakiem i radzę się go w wielu sprawach związanych z biznesem. Co prawda jest Djem, ale bardzo liczę się z jego zdaniem i wiem, że jego opinie zawsze będą szczere. Nie wiem, czy bez jego wsparcia byłabym teraz w tym miejscu, gdzie jestem.

9. Ulubione miejsce w moim mieście to…

Aktualnie ciągle podróżuję między Warszawą a Poznaniem. W Poznaniu, gdzie studiuję moim numerem jest i będzie Malta i cały teren wokół niej. W Warszawie, skąd pochodzę będzie to Warszawa Powiśle i lokal na nowym świecie, który odkryłam niedawno – Skok na Sok, jestem wielką fanką takich barów szybkiej obsługi ze zdrowym jedzeniem.

10. Na co dzień słucham…

Tideland

Tideland

Tideland

Tideland

Tideland

Tideland

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *

Więcej w cyklu M[ł]oda Polska