WARSAW CALLING
Warsaw Calling, czyli Kosma Szostak i Kuba Sobczak, to w dużym skrócie duet didżejsko-promotorski, który stara się robić dużo zamieszania na polskiej scenie. Jesteśmy rezydentami warszawskiego 1500m2 do wynajęcia i to głównie tam robimy swoje imprezy - naszymi gośćmi byli m.in. Dixon, Nina Kraviz, Saschienne, Kollektiv Turmstrasse, Jamie Jones czy Tale Of Us, supportowaliśmy też całą plejadę zagranicznych gwiazd grających przez ostatnie 3 lata w Warszawie. Za deckami staramy się przede wszystkim dobrze bawić i zarażać tym innych - niby banalne, ale dla nas to priorytet. Grając udało nam się zwiedzić kawałek Polski, włącznie z poznańskim SQ, sopockim Sfinksem, czy lubelskim Soundbarem. Ostatni rok to w naszej ocenie zwrot w kierunku techno i mocnego tech-house'u, co zresztą pewnie słychać w naszych setach i widać po naszym zestawieniu - trzymamy kciuki, żeby ten trend w elektronice utrzymał się także w 2013 roku.

TRAKI:

Frank Wiedermann & Ry Cuming – Howling (Ame Remix)

Piękny to za mało w kontekście tego numeru – po prostu majstersztyk w całej okazałości, ten wokal i klimat, nie do podrobienia.

George Fitzgerald – Lights Out (Original Mix)

Mniej ograny niż Child, ale co najmniej równie dobry, robiący fantastyczną robotę na parkiecie – poza zresztą też.

EVENTY:

MOTF & Warsaw Calling pres. DIXON x JOY ORBISON @ 1500m2

Nasze kolabo z Music Of The Future – Dixon potwierdził swoją ogromną klasę jako DJ grając tak, że jedna z fanek uroniła nawet łzę wzruszenia, true story. Jeden z najlepszych setów, jakie słyszeliśmy, w dodatku trudny do zaszufladkowania w jakikolwiek sposób – po prostu muzyka elektroniczna najwyższego sortu. Co więcej, nigdy przedtem ani nigdy potem nie widzieliśmy tylu ludzi na parkiecie w 1500m2 o 6 rano, w pewnym momencie klimat przypominał bardziej masową hipnozę niż zwykłą imprezę. 10/10.

SETY:

Mano Le Tough – Boiler Room

Mano to jedno z największych odkryć tego roku, dzięki świetnym remixom i właśnie temu setowi. Bardzo klimatyczny, bardzo emocjonalny – jak cała twórczość Mano. Zdecydowanie wart wyróżnienia.

Sven Vath – Boiler Room

Nie mogło być inaczej – set Svena w Boiler Roomie miał trwać pół godziny, trwał dwie i z miejsca stał się klasykiem. Podobno oglądało go więcej osób niż świąteczny odcinek Klanu. Wielka osobowość i wielka selekcja – cały Papa Sven.

Nina Kraviz – Piknic Podcast

Z Niną Kraviz na koniec świata, a już na pewno na niemal dwugodzinny trip po obrzeżach techno i tech-house’u. Jeden z takich setów do których wraca się, i wraca, i jeszcze raz wraca. Za Souldancera Heiko Lauxa, Glamourame Photeka i całą tą estetykę tak charakterystyczną dla Niny – nawet gdy nie widać jej na scenie. Klasa.

Michael Mayer – RA podcast: RA.335

Za It’s Only w remixie DJ Koze :) A tak poważnie – head concho Kompaktu to jedna z czołowych pozycji naszej listy must hear, tym setem tylko to potwierdził. Wyróżnienie również w uznaniu za pracę, jaką wkłada w Kompakt – Pachanga Boys, Coma, Saschienne, Barnt, to wszystko sprawka właśnie Mayera.

SHARE