The Phantom
THE PHANTOM to projekt Bartosza Kruczyńskiego czerpiący inspiracje z romantyzmu brytyjskiego eski grime'u, smooth jazzu, wizji miasta nocą oraz szeroko-pojętej atmosfery house'u. Facebook

Lista, którą skompilowałem łamie nieco obowiązujące reguły rocznych podsumowań. Decyzja o przedłożeniu serii klipów z serwisu YouTube jest dosyć spontaniczna i czuję się z nią dużo lepiej niż z desperacką próbą przedarcia się przez aktualne trendy. Przyznaję, że w tym roku, poza płytami stricte-klubowymi, nie śledziłem aktualnych wydawnictw zbyt dokładnie. Bardzo chętnie przeczytam podsumowania znajomych.

Kompilację utworzyłem bardzo szybko, polegając na zasadzie linków, które zapamiętałem w tym roku. Zupełnie nie oznacza to żadnego rankingu, ani uwagi przyłożonej do roku powstania filmów. Jest to impresja na temat roku 2012, uporządkowana w strumień myśli, zbudowana z róznych punktów w czasie i miejsc, do których odwołują się dane linki. O części z nich wiem niewiele, tylko intuicyjnie rozróżniając instalacje artystyczne od reklam, koncertów, video-artu (sic!), dokumentacji wypadków, pamiątek z podróży.

Ryuichi Sakamoto – Cafe Lotus

Pipilotti Rist Lungenflügel 2009 Tulips Tulpen

資生堂INOUI E

Mystery UFO halo in clouds over Moscow? Oct 7 2009

Windfarm turbine fire Ardrossan 08/12/11

Tamweel tower on fire – Jumeirah Lake Towers (Dubai)

Detroit Movement Festival 2011 – Claude Young 03

Warszawa nocą / Warsaw by night

Airline Landing in St.maarten

Abandoned World War II Bunker, Cape May NJ

JO SQUILLO – Avventurieri – 1983

SHARE