P500
Założyciel serwisu Future-bass.pl oraz członek kolektywu My Head Is Dubby, który podczas 6 lat istnienia, zaprosił do Wrocławia wiele znakomitych postaci sceny dubstep i nie tylko. Na co dzień fotograf, webmaster oraz administrator IT.

MIX / SKŁADANKA / PODCAST

Niewidzialna Nerka

Nie jestem rapowo/hip hopowym wyjadaczem, jednak składanką tego roku definitywnie została dla mnie Niewidzialna Nerka. Pierwsze numery usłyszane podczas RBMA Bass Camp, zapadły głęboko w pamięć i długo nie dawały mi spokoju. To płyta, która najczęściej towarzyszyła mi podczas pracy oraz przechadzek po mieście. Nie rozstawałem się z nią na krok. Świetnie dobrana selekcja polskich producentów sprawiła, że znam każdy scratch i nawijkę z tego mixa.

DJ CHAMPION – XLR8R #236 Podcast

Kolejnym materiałem jest mix londyńskiego dja i producenta wydającego pod ksywa DJ Champion. Podcast nagrany dla serwisu XLR8R wielokrotnie dodawał mi energii i wiary w selektorów, którzy są w stanie miksować “wszystko z wszystkim”. Champion wymieszał 28 numerów podczas niespełna godzinnego seta, co daje niecałe 2 min na numer. Świetna selekcja, cała masa bangerów, czyli energia w najczystszej formie. W październiku 2012 wraz z ekipą My Head Is Dubby zaprosiłem DJ Championa do Wrocławia – niestety z powodu mgły jego samolot nie wystartował z Warszawy do Wrocławia, przez co jego występ został odwołany i artysta po 6h podróży autobusem przez Polskę dotarł do Wrocławia, po czym odleciał w stronę wysp brytyjskich :/

Trevino dla Electonic Expolrations

Ze względu na ogromną ilość muzyki w internecie, podcasty odsłuchuję jeden raz, po czym automatycznie lądują w koszu. Tym razem inaczej – został jednym z najczęściej odsłuchiwanych miksów w tym roku. Niektóre wygrzebane z niego numery trafiły do moich imprezowych playlist i bardzo często są grane podczas imprez…

ARTYSTA 2012

Trevino

Nie przepadam za muzyką drum and bass i nie znam twórzczości Trevino aka Marcus Instalex, jednak trafiły do mnie numery w stylistyce 130-145 BPM tego właśnie artysty, wydane w tym roku między innymi w 3024, NakedLunch i Revolve:r. Bardzo mocno zachęcam do sprawdzenia mixu nagranego dla Electronic Exploration, który wybrałem jako trzecie miejsce mixów/podcastów tego roku.

Disclosure

Chłopaki w tym roku zdobyli niesamowity fejm po wydaniu The Face EP. Numery „Control” nagrany z Ria Ritchie czy „What’s in your head” stały się wakacyjnymi powerplay’ami wszelkich imprezowni. Do tego, pod koniec wakacji, wydali „Latch”, którym przebili się bardzo mocno, niczym James Blake w 2011, do mainstremowej sceny.

Tessela

Po raz pierwszy usłyszany podczas jednej z „łódkowych” imprez Dimesnion Festivalu, gdzie zagrał obok takich artystów jak Scuba, Sigha czy Untold i stał się faworytem tej imprezy. Epki wydane dla Puch Drunk czy 2nd Drop Records wnoszą wiele świeżości. Numer zapowiadający EP dla Swamp81 już stał się hitem, a mixy nagrane dla Juno Podcasts czy Mary Anne Hoobs sprawiają, że śledzę jego nadchodzące występy, żeby móc posłuchać go ponownie.

SHARE