KUBA SOJKA
Młody producent, live performer i muzyk pochodzący z Mysłowic, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej który tworzy muzykę taką jak detroit techno, deep house, dub techno czy tez fuzje elektroniki i jazzu. Współpracuje z wytwórniami z Detroit, Chicago, Londynu czy Paryża wydając muzykę pod swoim prawdziwym imieniem oraz pod aliasem Psi-Acoustic. Swoją działalność muzyczną nie ogranicza tylko do komponowania czy grania na żywo, udziela się również jako redaktor KATO magazynu czy też wykładowca podczas różnego rodzaju warsztatów muzycznych.


Wolałbym się nie skupiać na nagraniach z 2012 roku, ponieważ totalnie nie śledzę nowości muzycznych, jednak chciałbym Wam pokazać utwory które pochodzą z różnych lat ale w minionym roku mocno mnie zainspirowały przy tworzeniu własnej muzyki i otworzyły nieco umysł jeszcze bardziej:

Delano Smith ‎– An Odyssey (Sushitech)

Studnitzky – Hauke (Atjazz Base Elements Remix) (Best Works Records)

Jimpster- Dangly Panther Original Mix (Freerange Records)

Envee – Kali (U Know Me Records)

Barrington Levy – Here She Comes (Corner Stone)

Larry Heard – Missing You Original Version (Alleviated Records)

Onra – High Hopes (Instrumental) (All City Records)

SET

Ciekawością tego roku są coraz to nowsze połączenia technologii analogowej z cyfrową które dają nowe możliwości w produkcji muzyki, ciekawostką jest również zapowiedź nowej wersji Abletona w wersji 9 oraz dedykowanego kontrolera midi Push.
Ponadto rok 2012 dla mnie był rokiem wielu nowych doświadczeń, ostatni okres dał mi możliwość wzięcia udziału w wielu nowych projektach kulturalnych i muzycznych oraz sprawdzenie siebie samego w nowej roli.

SHARE