GROH
Współzałożyciel kilku wytwórni muzycznych, których znakiem rozpoznalnym jest winyl - JuNouMi, Funky Mamas and Papas, Razzmatazz i U Know Me. Czasem pokazuje się w klubach za konsoletą lub przy barze. Twitter

Podsumowując 2012 chciałbym swoją ocenę podzielić na dwie części, pierwsza dotyczy ogólnej oceny rynku muzycznego, a druga dotyka tylko wydawnictw, za które byłem odpowiedzialny.

Myślę, że 2012 to rok, który nie był ani dobry ani zły. Nie miała miejsca żadna rewolucja muzyczna, nie pojawiła żadna przełomowa płyta (przynajmniej jej nie zarejestrowałem), ale z drugiej strony nie był to rok zły – szczególnie w Polsce. Świat też chyba wreszcie dowiedział się, że można znaleźć ciekawą muzykę na wschód od Berlina. Warszawa, w której mieszkam, stała się europejską stolicą z prawdziwego zdarzenia i nie trzeba już ruszać za granicę, żeby posłuchać wszystkiego co ciekawe na świecie, bo to świat co tydzień zagląda na Mazowsze.

Patrząc na to co działo się w stajni U Know Me to z pewnością był to udany rok – EPka Teielte, singiel Eltrona, debiut Sobury, druga płyta i sukces związany z dostaniem się na RBMA en2aka, epka Lower Entrance, debiut projektu hau_mikael, solowy debiut Twardowskiego i nowa epka Daniela. Chyba jest w czym wybierać. Do tego singiel Jima Dunloopa w Funky Mamas and Papas, The Returners w rapowym JuNouMi oraz PL Funky II w Razzmatazz. To na pewno był dla mnie mocny rok – wytłoczyłem 3500 winyli.

Najbardziej chyba cieszę się ze współpracy z Burnem, która umożliwiła nam promować UKM w wielu miastach w Polsce.

ALBUMY I EPKI:

Niewidzialna Nerka (S1 Warsaw)

Super projekt i debiut obiecującej wytwórni.

C2C „Down The Road” (On and On)

Wyśmienita płyta od perfekcyjnych Francuzów – wirtuozów gramofonu.

TNGHT – TNGHT EP (Warp)

Ciekawe collabo, które mocno rozbujało kluby i festiwale (w tym Tauron).

No Regular Play „Endangered Species” (Wolf + Lamb)

Nie wiele mogę napisać o tej płycie poza tym, że przypadkiem trafiła w moje ręce w SideOne’ie i zagościła na długo na moim adapterze.

SINGLE I KLIPY RAPOWE:

Pezet x Jimek „Nie muszę wracać” (Reebok)

Borixon „Papierosy” (Stoprocent)

SPECJALNA NAGRODA ZA NAJLEPSZY KLIP.

donGURALesko „Trochę czasu” (Szpadyzor)

Medium – Hologram (Asfalt)

Te-Tris „Ile mogę?” (Aptaun)

Ras & Dj Tort „MAUi WOW!E” (white)

…i trochę elektronicznych szlagierów:

Jets – Sin Love With You (Leisure System)

Baauer – „Dum Dum” (Lucky Me)

Disclosure – What’s In Your Head (Greco-Roman)

XXYYXX – About You

MIKSY:

La Mixxette #74 Beat Clique

WYDARZENIA:

Up To Date Białystok

Udane połączenie elektroniki i hip-hopu w jednym miejscu. Muszę przyznać, że byłem dopiero pierwszy raz w Białymstoku i wyjechałem z samymi pozytywnymi wspomnieniami. Za rok na pewno odwiedzę ten festiwal i z niecierpliwością czekam na nowy line-up. Wielkie brawa za organizację, pozytywną energię, atmosferę i oczywiście znakomite promo klipy.

Koncert Miles Bonny x Raashan Ahmad

Niesamowite wydarzenie, które miało miejsce w październiku w warszawskiej Cafe Kulturalna. Miles i Raashan poznali się na dwie godziny przed koncertem, a podczas jamowania wyglądało to tak jakby grywali ze sobą od lat. Czekałem na wizytę Milesa Bonny od bardzo dawna i nie zawiodłem się.

Najbardziej żałuję, że nie zobaczyłem Austina Peralty, który odwiedził Warszawę dwa tygodnie przed swoją przedwczesną śmiercią. RIP.

2013 zapowiada się dla mnie ekscytująco. Rok rozpoczniemy czterema świeżymi materiałami od Kixnare’a, Galusa, Teielte i en2aka, a to dopiero początek…

SHARE