To był dla mnie szalony rok i prywatnie i muzycznie. Udało się reaktywować Diggin i nieskromnie mówiąc, z bardzo dobrym efektem. Mi osobiści udało się zmobilizować siebie samego do pisania i szukania nowej muzyki. Efekt tego to ponad 30 Playlist na Diggin.pl zebranych od czołówki polskich DJ'ów i dziennikarzy muzycznych, autorska audycja Diggin On Air, audycja z setami DJ'skimi Diggin Night, oraz początki w graniu imprez! Działo się, działo!

Ponieważ muzyki w 2011 było w mojej głowie bardzo dużo, postanowiłem zrobić zestawienie mixów, których słuchałem, zamiast standardowego zestawienia tracków i albumów. Sprawdźcie moja selekcję i wyciągnijcie z niej to co najlepsze dla waszych uszu!

Red Bull Music Academy: DJ Rashad and DJ Spinn in the mix

Zainspirowany występem Rashada I Spinn'a na tegorocznym Unsoundzie, oficjalnie mogę powiedzieć, że końcówka 2011 i następne połowa 2012 należy do nich!

Artfruit - 333 Mix | October 2011

Z duetem Shoju mam bardzo dobre, prywatne wspomnienia z ich set'u, który grali na małej sali w 1500m2, podczas gdy Jamie XX nie dawał rady na main stage. W ten weekend spotkałem całą moją ekipę, która sponsoruje ten rok (to do was Warszawa!). Później Shoju słyszałem we wrocławskim Das Lokalu i ich set wspominam jako jeden z lepszych jaki słyszałem w tym roku w polskich klubach! Warto śledzić, zarówno duet jak i całe Concrete Cut! Dopinguję!

Artfruit - 333 Mix | October 2011 by artfruit

Ifan Dafydd - Sonic Router Mix

Mix z końcówki roku, jeśli chodzi o selekcję to nie jest bardzo świeży, ale połączenie Chopina zBlawanem i Addison Groove z R.Kelly'm to wystarczający argument, żeby przesłuchać go od deski do deski.

Ifan Dafydd - Sonic Router Mix by Push & Run on Mixcloud

U Know Me Records SHOWCASE (mixed by Buszkers)

To chyba był rok U Know Me Records, jeśli chodzi o Polsce! Brawo!

U Know Me Records SHOWCASE (mixed by Buszkers) by U Know Me Records

KiM – In My Bed Mix

Najspokojniejszy mix jakiego słuchałem w tym roku. Tak naprawdę to jest zestawienie numerów, jednak kolejność klejenia i nastrój jaki został stworzony, to dla mnie ścieżka dźwiękowa ze spokojnych dni w 2011.

KiM-InMyBed mix by Kimister

Opsckurr 1:11 (mixtape by zack christ and danaet)

Kolejny z pozoru spokojny mix, w którym najważniejszy jest klimat.

Opsckurr 1:11 (mixtape by zack christ and danaet) by Tall Prawn

J-son - Czas Na Arenbi (NSM x Cloudmine Mixtape)

Mój człowiek, który ma bardzo podobne poczucie humoru jeśli chodzi o muzykę I jej historię, oraz gatunki jakich dotyka! Wielka piątka za to co zmontował!

J-son - Czas Na Arenbi (NSM x Cloudmine Mixtape) by Grupa Biznes

Full Crate - Subs, Dust & Synths (Mixtape)

Człowiek, który zaskoczył mnie selekcją, bo znałem go bardziej z produkcji, niż z DJ setów. Dobry, rytmiczny set, którego można słuchać w kółko.

Full Crate - Subs, Dust & Synths (Mixtape) by FullCrate

Piotr Niepsuj — Tape 1

DJsko tego nie można ocenia. Za to jeśli chodzi o selekcję to muszę powiedzieć, że z Piotrkiem od kilku długich lat poruszamy się bardzo podobnej estetyce. Pomimo tego, że gust zmieniał nam się kilka razy, to wiem, że sprawdzając rzeczy, których słucha Piotrek, zawsze znajdę jakieś perełki dla siebie.

MówMiMike — Trening Czyni Mixa

Trochę nieskromnie, ale ponieważ cały rok rekomenduję muzykę na Diggin, to podsumowanie potraktowałem bardzo prywatnie! To był mój pierwszy rok z autorską audycją radiową i pierwsze kroki za deckami. Wrzucam to bardziej dla siebie, niż po to, żeby pokazać, że to był mix roku, bo na pewno nie jest to coś fenomenalnego, ale dla mnie wartość sentymentalną.

mmmike - trening czyni mixa 002 by mowmimike

Yac — Versions

Człowiek, który porusza się w pośród dźwięków, których nigdy sam nie szukam, a które w jego zestawieniu brzmią magicznie. Pozycja obowiązkowa, jak i wszystkie inne z jego soundcloud'a.

Yac - versions by yac

Ment XXl presents Historia pewnego uczucia

W środku zawsze będę miał polski rap i nie planuje się tego wstydzić jak wielu, którzy już zapomnieli te wszystkie kasety.

Ment XXL presents Historia Pewnego Uczucia by Ment Xxl on Mixcloud

Dyskutuj

Według
MICHAŁ
LEWANDOWSKI
Współtwórca Diggin, dziennikarz muzyczny, promotor. Prowadzi autorską audycję Diggin On Air w Radio Luz. Uważnie śledzi to co dzieje się na scenie klubowej, jednocześnie głęboko szukając w wszystkich post-hiphop’wych produkcjach, nie zapomina o swoich jazzowo, funkowo, soulowych korzeniach. Pisząc i opowiadając o muzyce uznaje jedynie rekomendacje, nie tracąc czasu na recenzje, które stawiają piszącego przed artystą.

Facebook
Twitter