Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

MINIONE NADCHODZĄCE
Pokaż

RBMA NIGHT: MACHINEDRUM, FULL CRATE&MAR, KRIME, MENT XXL, MNSL Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1 25 listopada 2011 22:00 INFO

Red Bull Music Academy to muzyczna uczelnia, która od 12 lat kształci wschodzące talenty świeżych brzmień. Piątek 25go listopada w Warszawie będzie okazją, aby poznać ich pełne spektrum za jedym zamachem.

Tej nocy w Cafe Kulturalna pojawi się bowiem jeden z najbardziej wpływowych artystów dzisiejszej sceny klubowej, czyli Travis Stewart aka MACHINEDRUM. Gwiazda festiwali Unsound i Tauron Nowa Muzyka wystąpi po raz pierwszy w Warszawie z pełnym pulsującej energii, taneczny live act’em łączącym wpływy klasyki brytyjskiej elektroniki (uk garage, 2step, funky) z dziedzictwem sceny Chicago (od house’u po juke).

RBMA NIGHT: MACHINEDRUM, FULL CRATE&MAR, KRIME, MENT XXL, MNSL

Zanim jednak techniczne brzmienia opanują parkiet Kulturalnej, czeka nas pełen soulowego groove’u i zanurzony w hiphopowej tradycji koncert holenderskiego duetu FULL CRATE & MAR. Full Crate to tegoroczny absolwent Red Bull Music Academy, a Mar to zdecydowanie jeden z najciekawszych młodych głosów w europejskiej muzyce, któremu rozgłos przyniósł ostatnio solowy, coverowy projekt Mar Variations.

RBMA NIGHT: MACHINEDRUM, FULL CRATE&MAR, KRIME, MENT XXL, MNSL

Te same klimaty muzyczne nieobce są Mr. KRIME’owi – który zagra z okazji pojawienia się jego świeżego mikstejpu „Phat’n’all dat”. Po sukcesach Krimestory vol. 1 i 2, pełnych jazzowych i funkowych smaczków, tym razem Krime przeniósł się w lata 90. i wybrał najtłustsze, choć niekoniecznie oczywiste dla tej dekady utwory hiphopowe.

Kolejna premiera tej nocy to live act MENTa XXL – producenta kultowego Rasmentalismu. Tym razem wystąpi solo w otoczeniu 2 bitmaszyn (MPC 2000XL & Maschine) i gramofonu, a w czasie występu odsłoni produkcje z debiutanckiego wydawnictwa w ramach U Know Me Rec. zatytułowanego „80s Lovers”.

Całości wrażeń dopełni MNSL – kolejny polski absolwent Red Bull Music Academy, którego produkcje wydały prestiżowe Kitty-Yo oraz Dublab z Los Angeles, a w swojej karierze miał przyjemność dzielić scenę z takimi artystami jak Four Tet czy Hudson Mohawke.

Ta pełna atrakcji noc odbędzie się w ramach inauguracji Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, które opanują przez cały weekend Warszawę. W ich ramach między innymi odbędzie się równiez otwarte spotkanie z Andreyą Trianą, absolwentką akademii Red Bulla z roku 2006.

LINEUP MACHINDEDRUM Live
FULL CRATE & MAR Live,
Mr. Krime,
Ment XXL Live,
MNSL Live
WSTĘP 15 PLN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *