Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

MINIONE NADCHODZĄCE
Pokaż

nightscope_sentel_das_800

Night Scope pres. SENTEL (Concrete Cut) Das Lokal, ul. Odrzańska 6a 28 stycznia 2012, 22:00 INFO

Night Scope pres. SENTEL (Concrete Cut)

Na kolejnej odsłonie cyklu Night Scope techno groovem uraczą was:

SENTEL / Concrete Cut, Kraków

Sentel to Sylwia Kopys i Bartek Baran, duet elektronicznych alchemików z siedzibą w średniowiecznym Krakowie. Ich narzędzia to musujący bit i melodie „madie in Technicolor” dzięki, którym zręcznie łączą rożne światy awangardowej elektroniki z dumą tworząc scenę nowego dubstepu, coraz częściej zwaną po prostu basową.

Night Scope pres. SENTEL (Concrete Cut)

Sentel ogarniają świat metodą 4na4 starając się przy tym zachować huśtający swing ery 2-stepu. Ich zeszłoroczne wydawnictwo dla Concrete Cut „Chapel 20/Widow” pełne jest powykręcanych syntetyków i nawiedzonych wokali. Najnowszy joint „Chroma” powstały we współpracy z wrocławskim producentem Intreau można odczytywać jako odpowiedź na silne zainteresowanie sceny basowej staroszkolnym techno.

Co tu dużo pisać. Niebagatelny wpływ na ich brzmienie ma brytyjska kultura klubowa ale także klasyczne produkcje niemieckiego Kompkatu, czy po prostu nocne życie Krakowa. W tym wszystkim znajdzie się także miejsce na gry wideo i nieustającą miłość do black metalu.

BOY DIVISION / GSTQ, Warszawa

Oskar Stelągowski aka Boy Division, człowiek charyzmatyczny, od początku do końca ogarnięty, zawsze dobrze ubrany, z niebanalnym zapleczem wiedzy o muzyce (nie tylko tej brytyjskiej), wyśmienity DJ i jeszcze lepszy promotor. Jeżeli zdarzyło ci się kiedykolwiek dobrze bawić na warszawskiej imprezie całkiem prawdopodobne że to on był odpowiedzialny za jej sukces. W ramach legendarnego już cyklu GSTQ udało mu się zaprosić najznakomitsze figury alternatywnej elektroniki klubowej. Mógł by rzec: „You name it, we have it !”

HUSH HUSH PONY / Moveltraxx, Wrocław

Hush Hush Pony, wrocławski kolektyw DJ-ów i producentów działający na polu brytyjskiej muzyki klubowej, zafascynowani: UK Garage, UK Funky, 2stepem, eterycznym oraz głębokim Dubstepem i pochodnymi, łącząc je z brzmieniami orientalnymi i afrykańskim Kuduro oraz urządzając sobie częste wycieczki w rejony Deep, Jackin & Funky House’u i Minimal Techno. Od pewnego czasu współpracują z paryską wytwórnią Moveltraxx, czego ostatnim efektem jest wydana 5 stycznia, darmowa epka „Baboo EP”, na która remixy tytułowego kawałka przygotowali Brane i Spox. 28 stycznia zagra 1/3 kolektywu – Michał Zakrzewski.

RSVP @ Facebook

LINEUP SENTEL / Concrete Cut, Kraków
BOY DIVISION / GSTQ, Warszawa
HUSH HUSH PONY / Moveltraxx, Wrocław
WAYOUT / Night Scope, Wrocław
KEYBOARD CAT / Night Scope, Wrocław
WSTĘP 10pln

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *