Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

bren — 18.11.2011 in

Od kilku lat rządzą sceną polskiego modowego undergroundu. Zdefiniowały słowo street style w charakterystycznym dla siebie czaderskim wydaniu. Dzisiaj w cyklu M[ł]oda Polska – the one and only – MISBHV MISBEHAVE!

MISBHV MISBEHAVE

Dwie dziewczyny z Krakowa, dwie śliczne kreatywne głowy. Zaczęły od prowakacyjnych tiszertów i bawełnianych toreb z oryginalnymi napisami. Wypromowaną przez nie collegową kurtkę Varsity można już uznać za niemal kultowe must have (niejednego) sezonu. Kasia i Natalia, bo o nich mowa, wkładają w swoją projektancką pracę fantastyczną miejską energię, którą czuje się w ubraniach. Może to właśnie jest klucz do sukcesu Misbehave? Ta pasja, która stoi za każdym pojedynczym projektem, a którą widać w ciuchach, znajomych i stylu życia każdej z dziewczyn.

Dzisiaj startuje promo nowej kolekcji na jesień/zimę 2012, za kilka dni całość znajdzie się w sprzedaży i pewnie znowu zniknie w 15ście minut. Nic dziwnego – nowe propozycje od dziewcząt z Krakowa to konsekwentnie miejska, lecz urozmaicona seria. Pojawią się skórzane kurtki oraz delikatnie zmieniona wersja kurtki bejsbolowki z etniczną eMką i żółtymi wykończeniami. Na koszulkach – motyw amerykańskiej flagi i kolejne ideologiczne teksty w fajnych typografiach. I dużo, dużo więcej!!

Wbijajcie na stronę MISBHV, zerknijcie na kolejną wysmakowaną fotograficzną sesję i wybierzcie z jesiennej kolekcji coś dla siebie. A w oczekiwaniu na przesyłkę zapraszamy do lektury ekskluzywnego modowego kwestionariusza Diggin, który specjalnie dla Was uzupełniła Kasia. Sooo, let’s misbehave!

MISBHV MISBEHAVE

1. Swoje kolekcje kieruję do/Projektuję dla…

Każdego, kto poczuje, że czułby się w tym dobrze, dla siebie, znajomych, ludzi bardzo młodych, którzy chwytają to co jest modne tu i teraz i dla ludzi, z którymi łączy mnie historia, sposób w jaki dorastałam, co mnie kształtowało. Nasze rzeczy są i dla chłopaków i dla dziewczyn. Ciuchy dla dziewczyn w części są mega luźne do chodzenia na codzień, większość koszulek można ubrać do spodni dresowych i do szpilek, ale mamy też seksowne sukienki, płaszcze, żeby dziewczyny mogły wybierać co chcą i jak chcą wyglądać.

MISBHV MISBEHAVE

2.Moje zasady stylu to…

Hmmm… trudno powiedzieć, ważne, żeby czuć się sobą i nie prze kombinować, czuć się ubranym a nie przebranym.

MISBHV MISBEHAVE

3. Inspiracji szukam…

Bardzo różnie, w przeszłości, teraźniejszości i nadchodzących trendach. W ludziach, muzyce, Internecie, w sobie. Kiedy mamy jakiś pomysł zawsze rozmawiamy ze sobą, zastanawiamy się jak coś ma wyglądać, czasem coś jest oczywiste a czasem koncepcja zmienia się 5 razy.

4. Szyję z tkanin…

Szyjemy z różnych tkanin, bo mamy w swojej ofercie zarówno bawełniane tiszerty, wełniane płaszcze, sukienki, a w najnowszej kolekcji pojawią się skórzane kurtki.

MISBHV MISBEHAVE

5. Pierwszy raz mocno poczułam, że chcę projektować, gdy…

Zawsze czułam, że chciałabym robić “coś”. Wiele lat chyba próbowałam odszukać siebie i swoją drogę, myślę, że ten proces trwa nadal. To są takie czasy, że każdy może być kimś, mieć pasję i ją realizować. My mamy to szczęście, że możemy nasz pasję traktować jako pracę i odwrotnie. Po pewnych przejściach w życiu zdawałam na studia (psychologia) całe szczęście się nie dostałam! Wtedy poszłam do 2 letniego studium krawieckiego z moja licealna przyjaciółką, która swoją osobą bardzo mnie inspirowała. Tam nauczyłam się jak robi się formy, jakie są tkaniny, jak się szyję. Była to szkoła bardziej zawodowa niż artystyczna. Pierwszą poważną i skomplikowaną rzeczą jaką uszyłam była garsonka!
Teraz nie szyjemy już same, ale taka wiedza bardzo się przydaje. A my uczymy się nadal.

MISBHV MISBEHAVE

6. Kiedy projektuję, wyobrażam sobie kobietę/mężczyznę/ludzi, którzy…

Chodzą w naszych rzeczach i czują się dobrze, rozumieją nasze hasła, albo dopisują do nich swoje treści. Są młodzi, albo na zawsze będą młodzi. Są modni, dość luźni, ale starają się być świadomi życia, wykształcają swoje poglądy, lub już je mają. Ludzi, którzy tworzą swoją rzeczywistość zestawiając ją z naszą.

MISBHV MISBEHAVE

7.Za pól roku chciałabym…

Cieszyć się wiosną z Sarą! Mieć przy sobie dobrych przyjaciół, miłość i radość z życia. Tworzyć z Natalią i rozwijać MISBHV no i marzy mi się Misbehave junior, dla niegrzecznych dzieci.

8. Nie wyobrażam sobie dnia bez…

Hmmm… poczucia, że mam miejsce do którego należę. A ze spraw bardziej przyziemnych, to lubię kawę rano, ostatnio dużo słucham radia.

MISBHV MISBEHAVE

9. Ulubione miejsce w moim mieście to…

Moje miasto to Kraków. Bardzo lubię swoją dzielnicę- Stare Miasto. Lubię Pauzę, a w niej kawę. Kawę lubię też na Kazimierzu, lubię cukiernie, ulice, kawiarnie, trawniki i oglądanie miasta oczami turystów. Teraz naszym nowym ulubionym miejscem jest nasze biuro z pięknym widokiem z balkonu!

MISBHV MISBEHAVE

10. Na co dzień słucham…

Ostatnio jeżdżąc do szwalni słuchamy WENY…
Słuchamy bardzo rożnej muzyki, wczoraj słuchałam płyty FINK czy Jose Jamesa, którego głos mnie uspokaja. Lubię też stare klasyki takie jak The Doors czy babski kawałek Beyonce 1+1. Śpiewam głośno “dni, których nie znamy” Grechuty …Ostatnio oglądałam film dokumentalny o Stingu i jego pierwszym koncercie po The Police. Ostatnio jak wszyscy wałkowałam płytę SBTRKT, ciężko mi się jednoznacznie zdefiniować. Słucham dużo nowości, ale chętnie wracam do klasyków. Trochę rapu, trochę techno :)

MISBHV MISBEHAVE

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *

Więcej w cyklu M[ł]oda Polska