Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

bren — 06.10.2011 in

Rozpiera mnie duma, gdy mogę wskazać wam ludzi, takich jak Ona. Mała kobietka, energiczne dziewczę o przepastnych oczach, wróżę jej wielki sukces. Panie i panowie – w M[ł]odej Polsce gość specjalny – Marianna Grzywaczewska i rozmowa o jej projekcie: CLOUDMINE!


Marianna Grzywaczewska – Rocznik 1987. Studiowała filozofię na UW i organizację filmową na łódzkiej Filmówce. Właścicielka sklepu Cloudmine, organizatorka Bakalii – Targów Mody i Dizajnu w Gdańsku, założycielka Stowarzyszenia Młody Gdańsk. Zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych, festiwali, pokazów mody, pracuje przy produkcjach filmowych.

Marianna Cloudmine


W 2008 roku Marianna założyła CLOUDMINE – butik internetowy z porządnie wyselekcjonowaną odzieżą vintage, podaną w estetycznej i dopracowanej formie. Z czasem w butiku pojawiły się działy z rękodziełem i kolekcjami młodych projektantów. Projekt CLOUDMINE nie ograniczał się tylko do sprzedaży internetowej, brał udział i współtworzył wiele wydarzeń modowych i kulturalnych w stolicy i poza nią. Organizował pokazy mody vintage w warszawskich klubach (m.in. w Powiększeniu) i podczas festiwali (m.in. Free Form Festival w Fabryce Wódek Koneser). Ubrania z metką Cloudmine pojawiły się również na wielu kiermaszach i targach (m.in. gdańskie Bakalie, warszawski Art Yard Sale, Mustache Yard Sale, Rękoczyny itd). Imprezy pod patronatem sklepu organizowały najlepsze warszawskie kolektywy djskie (Club Collab, AM Radio, Siostry itd).


W przyszłą sobotę (15 października) CLOUDMINE po półrocznej przerwie startuje w nowej odsłonie jako butik polskich projektantów i marek. Jako pierwszy w sieci będzie sprzedawał kolekcje NEW VINTAGE jednej z czołowych polskich projektantek Ani Kuczyńskiej. W dziale PROJEKTANCI zaprezentuje również rzeczy Maldorora, Wioli Wólczyńskiej-Bryćko, Olgi Szynkarczuk, Ani Pitchouguiny, Sylwii Rochali i Piotra Czachora. Pojawi się też dział AKCESORIA z dodatkami od Eliwera, Poli Zag, Klaudii Rozwadowskiej, Oli van Oli i innych. O wszystkich tych projektantach będziecie też mogli poczytać w ramach cyklu M[ł]oda Polska na łamach Diggin.pl.

Marianna Cloudmine


Projekt CLOUDIME skierowany jest do Was – młodych ludzi poszukujących w modzie wyjątkowości. Pierwsza odsłona sklepu (vintage&handmade) była dużym wydarzeniem i wyrobiła sobie markę w świecie mody alternatywnej. Teraz butik idzie o krok dalej, stawia na promocję młodych, zdolnych projektantów, którzy szyją na europejskim poziomie i są coraz bardziej rozpoznawalnymi nazwiskami na rynku.


Otwarcie butiku w nowej odsłonie będziemy świętować razem z Marianną i kolektywem Na Stare Milion w przyszły piątek w Powiększeniu w ramach imprezy DRUGIE URODZINY NA STARE MILION I CLOUDMINE RELAUNCH, czujcie się zaproszeni!


A w sobotę dzien później, również w Powiększeniu, odbędzie się Cloudmine Flash Sale, która już oficjalnie przypieczętuje otwarcie sklepu. Przez ten jeden wyjątkowy dzień będziecie mogli poprzymierzać i kupić projekty młodych artystów z Cloudmine.pl, a także porozmawiać z samą właścicielką butiku. Będzie pyszne śniadanie, mnóstwo ślicznych ubrań i przytulna atmosfera. Osobiście nie mogę się już doczekać.


To wszystko już w przyszły weekend. Tymczasem jednak – światła na Mariannę i ekskluzywny modowy kwestionariusz! Formę już znacie, więc do dzieła.

Marianna Cloudmine

Mój projekt to…

Cloudmine.pl to butik internetowy z kolekcjami polskich projektantów, młodych marek i dodatków wykonywanych ręcznie. Założyłam go w 2008 jako sklep z ubraniami vintage, wyszukanymi w lumpeksach i babcinych szafach. Po trzech latach pożegnałam się ze światem retro na rzecz współpracy z wspaniałymi projektantami, których miałam okazję przez ten czas poznać. Najbardziej dumna jestem z kolaboracji z Anią Kuczyńską, która będzie miała na Cloudmine dział o nazwie New Vintage by Ania Kuczyńska.

Cloudmine to sklep dla…

To przestrzeń dla ludzi zafascynowanych polską modą, postaciami takimi jak Ania Kuczyńska czy Maldoror. Moją ambicją jest przekonać klientów, że warto zainwestować w kolekcje świetnych projektantów, bo to zakup na lata. Ubrania od polskich nazwisk i marek to gwarancja indywidualności,a zarazem świetna promocja naszego kraju.

Projektanci na Cloudmine…

To bardzo różnorodna grupa. Wspomniana Ania Kuczyńska to postać, której nie trzeba przedstawiać. Minimalistyczne formy z najlepszych tkanin. Ekstrawagancki Maldoror, romantyczna Ania Pitchouguina, zmysłowa Olga Szynkarczuk. Będą też dzianiny od Wioli Wołczyńskiej i sportowe bawełny od Piotra Czachora. Dodatki ręcznie haftowane od Oli Świtalskiej, skórzane torby od Klaudii Rozwadowskie i wiele innych. W listopadzie pojawią się marki m.in. Hazz, Polar Summer, Mozcau by Justin i inni.

Marianna Cloudmine

Moje zasady stylu to…

Sama nie projektuję. Ale święta zasada stylu to „mniej znaczy więcej”. Zawsze się sprawdza. Bardziej konkretnie w moim przypadku sprowadza się to do dobrych butów i ulubionych okryć wierzchnich – dobrze skrojonych płaszczy, fraka, skórzanej ramoneski lub polskiego kożucha. Reszta ubioru ma być tłem dla „głównego bohatera”.

Inspiracji szukam…

Pewne pomysły są wypadkową przemyśleń i obrazów z przeszłośći, doznań i potrzeby zmiany. Uwielbiam kino i staram się oglądać jak najwięcej filmów, tych wybitnych, jak i tych słabszych. Dużo dają mi podróże, które otwierają głowę i uświadamiają ogromną przestrzeń do twórczych działań w Polsce. Nie będąc specjalnie oryginalną dodam muzykę, a zakończę przyjaciółmi, z którymi wiele dyskusji zaowocowało wspólnymi projektami.

Pierwszy raz mocno poczułam, że chcę zajmować się modą …

Od dzieciństwa interesowałam się modą, ale równoległe fascynowało mnie dziesięć różnych rzeczy i tak mi zostało do dziś. Robię więc kilka rzeczy naraz, w obrębie mody poza sklepem Cloudmine organizuję też Targi Mody i Dizajnu w Gdańsku pod nazwą Bakalie. W grudniu odbędzie się już piąta edycja. Grupa projektantów i artystów wystawiających się na targach się rozrasta. Jest to pierwsza tego typu impreza w Trójmieście (choć mam już konkurencję!)

Marianna Cloudmine

Za pól roku chciałabym…

Chciałabym żeby Cloudmine się rozwijało, miało wielu klientów i fanów. Mam codziennie nowe pomysły, ale na wszystko przyjdzie pora!

Nie wyobrażam sobie dnia bez…

Chyba żaden mój dzień nie jest taki sam. Ale kawa na pewno.

Ulubione miejsce w moim mieście to…

W rodzinnym Gdańsku to klubokawiarnia Stacja, w której od lat się spotykamy z przyjaciółmi. W Warszawie nie mam takiego miejsca, ale lubię siedzieć na balkonie w mieszkaniu na Ochocie z moimi współlokatorkami lub wypić wino na Placu Zbawiciela. Ale i tak najlepiej jest nad kaszubskim jeziorem!

Marianna Cloudmine

Na co dzień słucham

tego co poniżej, a czasem jako Panny z Wilka wraz z przyjaciółką rozkręcam parkiety

Marianna Cloudmine
Marianna Cloudmine

Marianna Cloudmine

Marianna Cloudmine
Marianna Cloudmine

Marianna Cloudmine

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *

Więcej w cyklu M[ł]oda Polska