Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

bren — 19.08.2011 in

Kolejna notka, kolejny gość – Mickey Wyrozębska – właścicielka marek Mozcau, Justin Iloveu (współautorem jest Jan Estrada – Osmycki i zaproszeni graficy). Mickey na co dzień prowadzi butik z ubraniami polskich projektantów Love&Trade na Solec 18, a dzisiaj – odpowiada na nasze pytania. Enjoy!


Mozcau @ Facebook
Justin Iloveu @ Facebook
Love&Trade @ Facebook

Mickey Wyrozębska
rysunek Jan Estrada-Osmycki
Swoje kolekcje kieruję do / projektuję dla…

osób które kochają modę. W swoją pracę wkładam dużo serca i największą przyjemność sprawia mi, gdy moje ubrania noszą osoby, które równolegle ubierają się u światowej klasy designerów. Rozumieją wtedy język, którym się posługuję, doceniają mój styl i jakość. Inspirują mnie kosmopolici, osoby odważne, potrafiące same świetnie się wystylizować. Nie ma większej satysfakcji, niż zadowolona klientka.

Moja zasada stylu to…

Prostota i zabawa. Nie udawać kogoś kim się nie jest, działać w prawdze ze sobą. Kolekcje powinny być spójne, harmonijne, dające pole do wyobraźni. Cenię wyrafinowany styl, brakiem stylu jest dla mnie bezmyślne kopiowanie osób na ulicy, aktualnych trendów, bez dodania wlasnej interpretacji. Uczę się tego, że moda to nie tylko piękno. Czasem jest trudna, brzydka, niepokojąca.

Mickey Wyrozębska

Inspiracji szukam…

Sama do mnie przychodzi. Każdego dnia.

Szyję z tkanin…

Najlepszych jakie mogę dostać. Cenię jakość, wyszukuję też oryginalnych wzorów. Nie mogę rozstać się ze skórą, jedwabiem.

Mickey Wyrozębska

Pierwszy raz mocno poczułam, że chcę projektować, gdy…

Nie wiem. Całe życie przynosi okazję do bycia kreatywnym. Gotowanie jest projektowaniem potraw, a sprzątanie projektowaniem wnętrza. Zmienia się tylko materia.

Kiedy projektuję, wyobrażam sobie kobietę/mężczyznę/ludzi, którzy…

Kochają się, nienawidzą, śpią, budzą się, piją kawę. Są ładni, brzydcy, chudzi i grubi. Są starzy lub młodzi. Po prostu ludzi. Myślę, też o zespole ludzi, który przyczyniają się do rozwoju moich marek. Fotografowie, styliści, graficy, drukarze, konsultanci, dje, krawcowe, dziennikarze. Bez nich nie dałabym rady.

Mickey Wyrozębska

Za pól roku chciałabym…

Mieć wciąż wiele pomysłów i energii do działania oraz spory budżet na podróże.

Nie wyobrażam sobie dnia bez…

Długiej kąpieli. To mój relaks.

Mickey Wyrozębska

Na co dzień słucham

Muzyka pełni dla mnie inną rolę niż dawniej. Teraz głownie jest narzędziem do kontemplacji, głebokiego relaksu. Każdego dnia mam gonitwę myśli, a ona potrafi mnie ukoić.

Mickey Wyrozębska
Mickey Wyrozębska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *

Więcej w cyklu M[ł]oda Polska