Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

MINIONE NADCHODZĄCE
Pokaż

Ktoś Cię Kocha znów w Warszawie! || AERA Live Klub Powiększenie, Nowy Świat 16 grudnia 2011 21:00 INFO

Ktoś Cię Kocha znów w Warszawie!

Po niemal rocznej przerwie, popularny krakowski cykl „Ktoś Cię Kocha”, goszczący niegdyś regularnie w stolicy, powraca by zaprezentować kolejne niebagatelne zjawisko na europejskiej scenie muzyki elektronicznej – liveact berlińskiego producenta i dj’a Aera. W kulisy przedsięwzięcia wprowadzi Was spiritus movens idei KCK, krakowski bard i specjalista od masażu akustycznego – Eltron John:

„Tak w życiu, jak i w muzyce wszystko wychodzi najlepiej, kiedy dla rzeczy uda znaleźć się odpowiednie uczasowienie. Sprawy winny toczyć się właściwym dla siebie, płynnym rytmem – nie jest dobrze, gdy się je nadto pogania, ale i niepodobna ich w nieskończoność wyczekiwać.

Rozważając ową zasadę pomyślałem, że może już czas, by znów odprawić w stolicy rytuały spod znaku Ktoś Cię Kocha. Ostatnie takie działania miały wszak miejsce w marcu, kiedy to razem z przyjaciółmi z Detroit Zdrój, Club Collab i Grupy Biznes udało nam się sprowadzić nad Wisłę tajemniczy duet Tiger & Woods. Powiększenie zamieniło się wówczas w coś, co jako żywo przypominało jeden wielki, rozedrgany organizm, w dodatku wprost dymiący oparami hormonów szczęścia. Mając w pamięci owe radosne chwile, a także biorąc pod uwagę obecną niewesołą sytuację meteorologiczną oraz fakt, że właściwe i pierwotne domostwo cyklu Ktoś Cię Kocha – krakowski klub Caryca – zostało niedawno zamknięte do odwołania, postanowiłem, że istotnie – już czas.

Po wsparcie zwróciłem się do starych, sprawdzonych towarzyszy w dziele miłości – J-son’a z Grupy Biznes/Na Stare Milion oraz Motyla, niezniszczalnego reprezentanta Recognition. Już taki skład dawałby niezawodną gwarancję dotarcia w owe czarowne rejony, usilnie eksplorowane przez te wszystkie lata spotkań z KCK, ale razem uznaliśmy, że warto byłoby zaprosić do tańca kogoś jeszcze.

Wybór padł na Ralfa Schmidta, lepiej znanego jako Aera, producenta, którego wyborne płyty nie raz towarzyszyły nam w naszych klubowych zmaganiach. Z syntezatorami eksperymentował już od dwunastego roku życia, inspirując się najróżniejszymi gatunkami muzyki – od hip-hopu, czy wczesnego jungle, po house i techno. Nigdy jednak nie próbował po prostu odtwarzać interesujących go brzmień, usiłując raczej wyjść poza ich ramy w poszukiwaniu nowych rozwiązań.

Dzięki takiemu podejściu udało mu się z biegiem lat wypracować bardzo swoisty, wymykający się prostym klasyfikacjom styl. Jego muzyka – surowa, lecz pełna gracji, wielobarwna i pełna niespodzianek – wyraźnie kontrastuje ze standardową łupanką, której pełne są popularne portale oferujące cyfrową muzykę. Chcąc utrzymać pełnię kontroli nad swoją twórczością Aera założył wytwórnię Aleph Music, której kolejne wydawnictwa otrzymały bardzo entuzjastyczne recenzje (RA, FACT Mag, De:Bug) i wywołały spore zamieszanie w tanecznym światku. Ralf jest również autorem szeregu niezwykle udanych remiksów dla wytwórni takich jak Buzzin’ Fly, Future Classic, czy Fauxpas. Jakby tego było mało, chętnie współpracuje z innymi artystami – nagrywał z nim Till Von Sein, Frank Martiniq, Marc Schneider, a owoce tej pracy ujrzały światło dzienne w wytwórniach Curle Rec., Jolly Jams i naszym rodzimym Pets Recordings. Warto również dodać, że wspólnie ze swoim przyjacielem Henrym Behringiem działają jako duet Goldwill, który ma na koncie wydawnictwa dla Liebe*Detail, Wandering//Mojuba, czy Dessous.

Dość jednak tych wyliczanek – nawet najbardziej imponujący katalog wydawnictw może przecież w kontekście KCK niewiele znaczyć, jeśli nie przekłada się na nocną muzyczną ucztę z prawdziwego zdarzenia. Na szczęście w tym przypadku nie ma najmniejszych obaw – muzyka Aera powstaje głównie w wyniku swobodnej improwizacji, co bezpośrednio przekłada się na jego występy na żywo. Śmiało możemy się spodziewać grania żywiołowego, pełnego eksperymentów, z dużym ładunkiem emocji – wszystkiego, czego na Ktoś Cię Kocha zabraknąć nie może.

Zapraszam więc serdecznie – tych, którzy już dobrze wiedzą, o co chodzi w tańcach pod znakiem KCK, jak również tych, którzy wprawdzie jeszcze w owych rozrywkach nie zasmakowali, ale mają na to chętkę. Radzimy tylko uzbroić się w wygodne odzienie i obuwie – jak sami się przekonacie, okaże się to nieodzowne.

Marek”

LINEUP Eltron John (Ktoś Cię Kocha / Kraków)
J-son (Grupa Biznes / Warszawa)
Motyl (Recognition / Warszawa)
WSTĘP 10/15 PLN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *