Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

bren — 29.03.2012 in

Ku mojemu zaskoczeniu – nie było jeszcze w naszym cyklu nikogo, kto zajmowałby się modą męską. Dzisiaj nadrabiamy zaległości! Przedstawiamy Wam Joannę Startek i jej świetnie skrojone propozycje ubraniowe dla mężczyzn.

Joanna bazuje na wyraźnie kontrastowych krojach i perfekcyjnym wykończeniu. Mix tych dwóch cech sprawia, że jej ubrania stanowią idealną propozycję dla odważnych, spełnionych mężczyzn, ceniących sobie niewymuszoną elegancję i najwyższą jakość wykonania. Mnie zachwyciły rewelacyjne płaszcze z kontrastowymi klapami (z kolekcji „Once, Two Times, Again…”), bądź sztywną czarną stójką (z „Once Upon A Time…”). Tę ostatnią (najnowszą) kolekcję Joanna zaprezentuje na FashionPhilosphy Fashion Week Poland, w sekcji OFF Out of Schedule, dokładnie 19 kwietnia, o godzinie 16stej.

Opis wkrótce prezentowanej na Fashion Weeku kolekcji na A/W 2012/13 brzmi bardzo interesująco: Inspiracją do kolekcji „Once Upon a Time” są pracę Jim’a Naughten’a. W nawiązaniu do jego zdjęć powstały męskie sylwetki oparte na szeroko pojętym uniformizmie, występującym w otaczającej nas rzeczywistości. Wychodząc z uniformu powstaje „antyuniform”, subtelnie nawiązujący do swojej pierwotnej wersji. W każdej sylwetce dostrzegamy pewne podobieństwa, ale są one na tyle trudne do wychwycenia, że nie do końca można określić skąd pochodzą. To właśnie daje odbiorcy szerokie pole do interpretacji i tym samym rodzaj zabawy w skojarzenia. W kolekcji ponadto wykorzystane są nadruki. Są to proste wzory, które tworzą powtarzające się znaki graficzne powszechnie używane w komunikacji wirtualnej.

JOANNA STARTEK

Trzymamy kciuki za udany pokaz „Once Upon a Time” na Fashion Weeku oraz pokaz finałowy konkursu „Złota Nitka”, na którym Joanna Startek pokaże również swoją poprzednią kolekcję „Once, Two Times and Again” (Gala Finałowa odbędzie się już 20 kwietnia). Zainteresowanych kupnem projektów sygnowanych nazwiskiem Joanny, odsyłamy na stronę internetową joannastartek.com oraz na Facebooka. A ciekawych bardziej osobistych informacji o Joannie – zapraszamy do lektury poniższego kwestionariusza wypełnionego przez projektantkę.

JOANNA STARTEK

1. Swoje kolekcje kieruję do/Projektuję dla…
Obecnie projektuje dla mężczyzn, ale nie wykluczam stworzenia kolekcji damskiej jak i mieszanej. Moje projekty kieruje do osób, które cenią sobie oryginalność, jak i wysoką jakość wykonania.

2. Moje zasady stylu to…

Nie mam określonego stylu. Nie realizuje kolekcji według przyjętych zasad. Lubię zaskakiwać Mam nadzieje, że na razie mi się to udaje.

3. Inspiracji szukam…

Wszędzie, często jest to czysty przypadek. Dla przykładu ostatnia kolekcja jest inspirowana fotografią Jim’a Naughten’a.

JOANNA STARTEK

4. Szyję z tkanin…
Staram się szyć z wysokiej jakość tkanin. Dużo czasu poświęcam na wyszukanie odpowiednich materiałów. Jeżeli chodzi o rodzaj tkanin to oczywiście jest to zależne od sezonu. Szukam często perełek, czegoś nietypowego w swojej strukturze lub druku. Sama również zajmuje się drukiem na tkaninie.

5. Pierwszy raz mocno poczułam, że chcę projektować, gdy…

Mogłabym powiedzieć ze już będąc małą dziewczynką uwielbiałam projektować. Ostatnio nawet znalazłam futerko dla lalki barbie ręcznie przez mnie wykonane :), ale nie jestem tym typem projektanta, który już w wieku siedmiu lat wiedział co będzie robić. To chyba narastało powoli. Musiałam do tego dojrzeć, dlatego początkowo nawet nie zakładałam, że będę studiować projektowanie ubioru, a w późniejszym czasie zajmować się tym zawodowo. Pomysł powstał bardzo spontanicznie, naprawdę BARDZO ! Studiując dziennie architekturę wnętrz pomyślałam sobie, że fajnie jest uczyć się projektowania ubioru. Był to ostatni dzień składania dokumentów. Pojechałam do Łodzi i zgłosiłam swoją kandydaturę. Na początku były to studia zaoczne, ale po pół roku już wiedziałam, że to jest to i zdałam na studia dziennie rzucając wnętrza. I tak z każdym dniem przekonuje się, że to co robie jest sensem mojego życia.

JOANNA STARTEK

6. Kiedy projektuję, wyobrażam sobie…
Skupiam się na ciuchu, odlatuje i wkraczam w swój świat, czasami muszę trochę zejść na ziemię, ponieważ rzeczy które projektuje muszą też spełniać funkcje użytkową. Ważna jest oryginalność projektu jak i walory użytkowe

7. Za pól roku chciałabym…
Mam dużo planów, nie lubię mówić o czymś czego jeszcze nie zrealizowałam lub przynajmniej nie jestem w trakcie realizacji tego. Wolę opowiadać o tym co zrobiłam lub robię w odniesieniu do niedalekiej przyszłości. Obecnie pracuje nad nową kolekcją na sezon jesień/zima 2012/13, która zostanie zaprezentowana podczas kwietniowej edycji FashionPhilosphy Fashion Week Poland w Łodzi. Na który to pokaz SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAM !

JOANNA STARTEK

8. Ulubione miejsce w moim mieście to…

Lubię różnorodność. W tym momencie trudno określić gdzie jest moje stałe miejsce pobytu, ciągle się przemieszczam. Obecnie krążę między Łodzią, Warszawą a Lublinem.

JOANNA STARTEK

9. Na co dzień słucham…

Kawałki, które ostatnio siedzą mi w głowie…

JOANNA STARTEK

JOANNA STARTEK

JOANNA STARTEK

JOANNA STARTEK

JOANNA STARTEK

JOANNA STARTEK

JOANNA STARTEK

JOANNA STARTEK

JOANNA STARTEK

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *

Więcej w cyklu M[ł]oda Polska