Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

MINIONE NADCHODZĄCE
Pokaż

Jamie XX 1500m2, Solec 18 12 lutego 2011 — 22:00 INFO

Po raz pierwszy w Polsce-człowiek odpowiedzialny za brzmienie The xx.
Jamie xx – jeden z najoryginalniejszych współczesnych producentów.
Zaledwie tydzień przed premierą albumu realizowanego dla Gila-Scotta Herrona – “We’re New Here”.


Człowiek, który współpracował z The Roots, Steviem Wonderem, Princem, Public Enemy, Dilated Peoples, Fat Freddys Drop, a najwięcej czasu na scenie spędza z Yarah Bravo wraca do Polski, aby w wielkim stylu zagrać dla Was na otwarciu Ósmego Dnia Tygodnia.


The xx to fenomen którego przybliżać nie trzeba. Wystarczy rzucić kilka haseł.

“Intro” wykorzystane do tej pory w kilkunastu reklamach, filmach i serialach.
“Crystalized” z 10 milionami odtworzeń na youtubie.
”You’ve got The Love”, czyli względnie najlepszy remix 2009 roku.

Debiutancki album, z którego mini mix podczas swoich pokazów puszcza Karl Lagerfeld.

Wreszcie Mercury Prize, czyli najbardziej prestiżowa brytyjska nagroda muzyczna, którą w ubiegłym roku otrzymał zespół.


Choć Jamie Smith a.k.a. Jamie xx dołączył do powstałej w 2005 roku grupy jako ostatni, to właśnie on najmocniej wpłynął na jej brzmienie. Album “xx” realizować miało wielu uznanych producentów (w tym m.in. Diplo), ale w końcu sam Jamie podjął wyzwanie odnosząc gigantyczny sukces. Działalność w ramach macierzystego zespołu szybko jednak przestała mu wystarczać – już samodzielnie zrealizował całą serię wybitnych remiksów i rozpoczął równoległą karierę didżejską.


W połowie zeszłego roku otrzymał zupełnie wyjątkową ofertę – jeden z jego muzycznych idoli, Gil Scott-Herron, po 13 latach przerwy nagrał album “I’m New Here”. Szef publikującej go wytwórni XL Recordings, Richard Russell, poprosił młodego artystę by zremiksował ten krążek w całości. Projekt, który na początku miał być czymś w rodzaju ciekawego dodatku, szybko zamienił się w jedną z najbardziej oczekiwanych płyt 2011 roku. Powody są proste – Jamie nie realizuje tutaj przewidywalnej formuły, lecz od nowa interpretuje wszystkie nagrania z “I’m New Here”. Określenie remix – album wydaje się w tym kontekście zdecydowanie zbyt płytkie. Dzięki ciężkiej pracy wytwórni udało się ponadto odkopać zapomnienie taśmy z lat 70., zawierające niepublikowane utwory Herrona, których fragmenty pojawią się właśnie na “We’re New Here”.


W Warszawie Jamie xx wystąpi na tydzień przed premierą tej płyty. Warto dodać, że w przeciwieństwie do wielu producentów, którzy didżejką dorabiają sobie do pensji, cieszy się on sławą człowieka przesuwającego granicę tego, co gra się w klubach, a najwybitniejsze sławy brytyjskiego dziennikarstwa nazywają go “didżejem następnej generacji”.

LINEUP Jamie xx
detroitZDRoJ
WSTĘP 20-30 PLN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *