Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

MINIONE NADCHODZĄCE
Pokaż

Gooral z Ethno Electro Plan B, Ul. Ruska 51 17 kwietnia 2011 19:00 INFO


Gooral z Ethno Electro

Fuzja elektroniki i góralszczyzny – Gooral z Ethno Electro zagra w Planie B.


17 kwietnia, nakładem wytwórni Sp Records, ukaże się debiutancki album Goorala – „Ethno Elektro”, prezentujący niecodzienną fuzję połamanych brzmień elektronicznych z goralskim folkiem. Tego samego dnia artysta, znany od lat m.in. z działalności w Psio Crew, wystąpi w klubie Plan B.


Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Połączenie to twórca określa nazwą „Ethno Elektro”, taki też tytuł nosi jego debiutancki album, nad którym prace trwały ponad 3 lata. Płyta to głównie interpretacje tradycyjnych góralskich kawałków, wykonane z udziałem wielu gości, m.in. Jana Mędrali czy Wiosny.


Gooral z Ethno Electro


Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.
W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album „Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną…


Mateusz Górny czyli Gooral zaczynał od występow solo, obecnie występują z nim: Stanisław Karpiel-Bułecka (wokal), Tomasz Jabko Łapka (skrzypce) i Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na koncertach, począwszy od występów w małych wioskach takich jak Gostynin a kończąc na festiwalach takich jak Sziget. W tym roku pojawi się także na festiwalu Open’er.


Artysta ma w dorobku m.in. Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków i wygraną na Radio Waves Festiwal (wraz z Janem Mędralą). Artysta tworzy również muzykę do stron internetowych i filmów.


GOORAL podczas trasy promocyjnej „Ethno Electro” zagra w składzie:

Mateusz Górny – GOORAL – keyb, synth, voc.
Staszek Karpiel-Bułecka – goralski voc.
Tomasz Łapka „Jabko” – skrzypce góralskie
Michał Kopaniszyn – vizualizacje


Oficjalna strona Goorala


Gooral z Ethno Electro

LINEUP Gooral Live!
Qube
Espace
Kuba Libre
WSTĘP przedsprzedaż 20 PLN
na bramce 25 PLN
Wygraj bilety! Konkurs na naszym profilu FB!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *