Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

MINIONE NADCHODZĄCE
Pokaż

Gooral z Ethno Electro Plan B, Ul. Ruska 51 17 kwietnia 2011 19:00 INFO


Gooral z Ethno Electro

Fuzja elektroniki i góralszczyzny – Gooral z Ethno Electro zagra w Planie B.


17 kwietnia, nakładem wytwórni Sp Records, ukaże się debiutancki album Goorala – „Ethno Elektro”, prezentujący niecodzienną fuzję połamanych brzmień elektronicznych z goralskim folkiem. Tego samego dnia artysta, znany od lat m.in. z działalności w Psio Crew, wystąpi w klubie Plan B.


Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Połączenie to twórca określa nazwą „Ethno Elektro”, taki też tytuł nosi jego debiutancki album, nad którym prace trwały ponad 3 lata. Płyta to głównie interpretacje tradycyjnych góralskich kawałków, wykonane z udziałem wielu gości, m.in. Jana Mędrali czy Wiosny.


Gooral z Ethno Electro


Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.
W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album „Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną…


Mateusz Górny czyli Gooral zaczynał od występow solo, obecnie występują z nim: Stanisław Karpiel-Bułecka (wokal), Tomasz Jabko Łapka (skrzypce) i Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na koncertach, począwszy od występów w małych wioskach takich jak Gostynin a kończąc na festiwalach takich jak Sziget. W tym roku pojawi się także na festiwalu Open’er.


Artysta ma w dorobku m.in. Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków i wygraną na Radio Waves Festiwal (wraz z Janem Mędralą). Artysta tworzy również muzykę do stron internetowych i filmów.


GOORAL podczas trasy promocyjnej „Ethno Electro” zagra w składzie:

Mateusz Górny – GOORAL – keyb, synth, voc.
Staszek Karpiel-Bułecka – goralski voc.
Tomasz Łapka „Jabko” – skrzypce góralskie
Michał Kopaniszyn – vizualizacje


Oficjalna strona Goorala


Gooral z Ethno Electro

LINEUP Gooral Live!
Qube
Espace
Kuba Libre
WSTĘP przedsprzedaż 20 PLN
na bramce 25 PLN
Wygraj bilety! Konkurs na naszym profilu FB!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *