Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

MINIONE NADCHODZĄCE
Pokaż

Future Shots FestivalTagi ,

Future Shorts Aula WSNHiD, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10 5 lutego 2011 - 20:00 INFO


NAJLEPSZE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE ZE ŚWIATA


W lutym po raz kolejny świat połączy się we wspólnym doświadczeniu Future Shorts ONE. W międzynarodowy eter trafi całkiem nowy program złożony z najciekawszych filmów krótkometrażowych z całego świata. Prowokowana przez Future Shorts globalna dyskusja jak co miesiąc zawita również do Polski. Dzięki opinającej kulę ziemską sieci naczyń połączonych ponownie zatrą się granice i skurczą odległości między Londynem, Ha Noi a Poznaniem.


To właśnie Poznań będzie linią startową lutowego biegu Future Shorts przez szereg polskich miast: od Warszawy po Opole, od Częstochowy po Białystok, od Rzeszowa po Wrocław, Lublin, Łódź, Kraków, Katowice i Bydgoszcz. Miesiąc z Future Shorts zacznie się 5 lutego w poznańskiej WSNHiD. W kolejnych dniach szukajcie nas w pozostałych miastach!


Future Shorts regularnie dowodzi, że krótka forma filmowa to niezwykle bogate i kolorowe zjawisko, które obejmuje najrozmaitsze przejawy twórczości audiowizualnej. Program lutowy skutecznie podtrzyma tę tradycję. Czego tu nie ma! Dokumenty? „The Mystery of Flying Kicks” (Reż. Matthew Baite) rozwiąże zagadkę tenisówek zwisających z linii telefonicznych. Animacje? „Goodbye Mr Chu” (reż. Stephanie Lansaque, Francois Leroy) przybliży wietnamską tradycję żegnania zmarłych. Teledyski? Flying Lotus w „Kill Your Workers” zaprosi na brutalną paradę robotów, a Klaxons wezmą udział w psychodelicznej orgii w „Twin Flames”. Fabuły? „Mary Last Seen” (reż. Sean Durkin) zabierze na przejażdżkę z chłopakiem, który nie jest tym, kim się wydaje, a „Lars and Peter” (reż. Daniel Borgman) pokaże świat dysfunkcyjnej rodziny oczami 9-letniego chłopca.. Eksperyment? Kolażowe „The Drift” (reż. Kelly Sears) udowodni, że klęska wyprawy w kosmos w latach 60. przyczyniła się do wybuchu kontrkulturowej rewolucji.


www.futureshorts.pl

LINEUP WSTĘP 10 PLN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *