Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

bren — 22.02.2012 in

Dream Nation: Jesteśmy ekologiczną marką streetową. Wierzymy, że siła jest w ulicy. Chcemy zarażać kolorem i odpowiedzialnym podejściem do tego, co nosimy. Projektujemy printy, nadrukowujemy je na wiskozę bambusową i bawełnę organiczną, a następnie tniemy z nich legginsy i inne. Na razie robimy ciuchy dla mam i dzieci od roku do 6lat. Zaczynamy…

Dream Nation

Już sama nazwa tego świeżego labelu modowego mówi nam, że mamy do czynienia z marką ideologiczną. Dream Nation to nowoczesny, inspirujący, do reszty zaangażowany eco brand, który uświadamia, że moda w stylu eko to coś więcej niż bezkształtne ciuchy w odcieniach ziemi. Dream Nation to głównie Luiza Jacob, która sama szkicuje projekty printów na papierze. Później uzupełnione kolorami wzory przesyła do drukarni wraz z odpowiednią porcją materiału do nadrukowania. Luiza używa starannie dobranych tkanin – bawełny organicznej i wiskozy bambusowej z fabryki w Szanghaju, specjalizującej się w materiałach ekologicznych z certyfikatami GOTS i Oeko Tex. Na bazie tak przygotowanych tkanin, powstają szkice ubrań i szablony, które Luiza również kroi sama. Do zszywania zatrudnia natomiast panie po 50tce z powodu ich trudnej sytuacji na rynku pracy. Jest doprawdy konsekwentna w swoich anty-korpo działaniach.

Dream Nation

Projekty Dream Nation to w większości kolorowe legginsy – obcisłe bądź totalnie oversise z obniżonym stanem, a także tuniki, koszulki oraz świetne ubranka dla dzieciaków, w tym oryginalne hammerki. Kosztują nieco więcej niż przeciętne ciuszki, ale stoi za nimi odpowiedzialna i ekologiczna produkcja ubrań, której istotę Luiza uświadamia również na swoim blogu poświęconym eko-projektantom: ecocentryk.blogspot.com

Dream Nation

Dream Nation

Oddajemy zatem głos samej projektantce, a Wam polecamy śledzenie jej poczynań na Facebooku i stronie internetowej. My absolutnie popieramy świadomy lifestyle, dlatego mocno trzymamy kciuki za rozwój marki.

Dream Nation

Dream Nation

1. Swoje kolekcje kieruję do/Projektuję dla…

Kobiet takich jak ja, czyli miejskich indywidualistek z poczuciem humoru i ich dzieci.

2. Moje zasady stylu to…
print kolor wygoda.

3. Inspiracji szukam…
w sztuce i na ulicy.

4. Używam tkanin ekologicznych, gdyż…
Tylko od początku stycznia do końca czerwca zeszłego roku doszło aż do 440 katastrof naturalnych. Min. 20 000 rolników uprawiających bawełnę w konwencjonalny sposób umarło od zatrucia pestycydami. Marki odzieżowe, które opanowały mole i ulice i z których torbami reklamowymi tak dumnie niektórzy spacerują mają „pot i krew” dzieci na rękach. Wiedząc to, nie mogę płynąć bezmyślnie przez życie. Jestem buntowniczką i wierzę, że każdy z nas ma w sobie możliwość zmiany przynajmniej w zasięgu własnego podwórka. Moim „podwórkiem“ są ubrania – to umiem robić najlepiej.

Dream Nation
Dream Nation

5. Pierwszy raz mocno poczułam, że chcę projektować ubrania ekologiczne, gdy…
Projekt kolorowych, wygodnych ciuchów dojrzewał we mnie od skończenia studiów tj. projektowania ubrań na ASP w Łodzi. Wtedy wiedziałam, że pójdę raczej w streetwear niż suknie wieczorowe dla celebrytek :) Natomiast, że będzie to marka przyjazna ludziom i środowisku zrodziło się po kilku latach pracy w dużej międzynarodowej odzieżowej korporacji. Praca tam otworzyła mi oczy tak, że zaczęłam drążyć temat np. bardzo polecam wszystkim ciekawskim kanadyjski dokument „Korporacja” z 2003r.

Dream Nation

Dream Nation

6. Kiedy projektuję, wyobrażam sobie kobietę/mężczyznę/ludzi, którzy…

Cieszą się życiem, są kolorowi, otwarci i jeżdżą rowerami po mieście :)

7. Za pól roku chciałabym…

Drukować materiały w swojej pracowni, ruszyć z biżuterią i męską linią, urodzić córkę i odpocząć… :)

Dream Nation

8. Nie wyobrażam sobie dnia bez…

muzyki i czułości.

9. Ulubione miejsce w moim mieście to…

Saska Kępa.

10. Na co dzień słucham…
w zależności od nastroju:

Dream Nation

Dream Nation

Dream Nation

Dream Nation

Dream Nation

Dream Nation

Dream Nation

Dream Nation

Dream Nation

Dream Nation

Dream Nation

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *

Więcej w cyklu M[ł]oda Polska