Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

MINIONE NADCHODZĄCE
Pokaż

Diggin TV Launch Party x Buszkers B-Day Bash (REBEKA LIVE, MIAN+YOA LIVE) Klub Powiększenie, Nowy Świat 17 grudnia 2011 22:00 INFO

Trzy prężnie działające kolektywy didżejskie i jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych polskich portal muzycznych łączą swe siły na imprezie promującej nową inicjatywę w sieci – platformę medialną DIGGIN.TV.

Forma telewizji muzycznej dostępnej online, zawierająca krótkie filmy podzielone na kategorie tematyczne (spójne z tymi na pierwotnym portalu) umożliwia dotarcie do szerszego grona odbiorców. DIGGIN.TV jest w trakcie rozwoju, jednakże docelowo zostanie wzbogacona o wywiady video, relacje z koncertów, wyszukanych pokazów mody. Wszystko po to, by poszerzyć możliwość odbioru unikalnych, ekskluzywnych treści, które są znakiem jakości Diggin.

Już 17 grudnia podczas oficjalnego launch party będziecie mieli okazję być uczestnikami pierwszego streamowanego online eventu DIGGIN.TV. Występy live, sety didżejskie – mamy to wszystko. Pierwszorzędną rozrywkę zapewnią Wam:

DIGGIN.PL I DIGGIN.TV

Diggin.pl to wyjątkowe miejsce w sieci. Od ponad dekady na łamach portalu pojawiają się wyszukane muzyczne rekomendacje oraz subiektywne recenzje płytowe. Na forum toczy się zaciekła dyskusja. Przed weekendem pojawiają się informacje o miejskich akcjach, a co środę najlepsi polscy dje zrzucają Playlisty ze swoich ipodów. Wokół Diggin.pl skupia się cała zaangażowana społeczność, czekająca na wpisy muzyczne, eventowe, radiowe, a także notki prezentujące młodą polską modę. W ten sposób Diggin.pl promuje świadomy, estetyczny lifestyle.

Czytelnicy Diggin pochodzą z dużych i mniejszych miast, są aktywni towarzysko, lubią się wyróżniać. Należą do grupy młodych ludzi, poszukujących wyjątkowości – w muzyce, a także w modzie, która stanowi kolejny, mocny punkt portalu. Najważniejsza jednak pozostaje muzyka. Świeża i niezależna, jak całe Diggin.pl.

REBEKA

Ten rozchwytywany duet tylko w tym roku dostał zaproszenie na festiwal The Great Escape w Brighton, Selector Festival
w Krakowie, Open’er Festival w Gdyni, Free Form Festival
w Warszawie oraz Moonride w Koszycach (Słowacja). W maju 2011, net label Brennnessel wydał ich pierwszy singiel “Fail”, który po chwili stał się piosenką tygodnia w radiowej Trójce.

Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu
i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z poważnymi syntezatorami. Jeszcze przed wydaniem pierwszego singla zdołali zaskarbić sobie zainteresowanie publiczności, a to wszystko za sprawą legendarnych demówek i koncertowej ekspresji. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.

Rebeka początkowo istniała jako solowy projekt Iwony Skwarek. W 2008 roku jej założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych i brudnych lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu Casio i komputera. W 2010 roku Iwona postanowiła zaproponować współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, który miał spełniać funkcję producenta, osoby katalizującej pomysły, ale także kompana na scenie. Ta kombinacja osobowiści okazała się strzałem w dziesiątkę.

Diggin TV Launch Party x Buszkers B Day Bash (REBEKA LIVE, MIAN+YOA LIVE)

Linki:

FACEBOOK
SOUNDCLOUD
MYSPACE

MIAN+YOA

Tandem didżejsko-wokalny, który od kilku miesięcy szturmem zdobywa krakowską publiczność jest połączeniem drapieżności i łagodności, ukojenia i euforii, melancholii i radości; Mian+Yoa to pełen energii sexy minimal house z poruszającym, głębokim wokalem, który entuzjastycznie przyjęty został przez parkiety klubów takich jak chociażby Pauza, Frantic czy nieistniejąca już Caryca. Mian to wytrwale propagujący nie-mainstreamowe brzmienie house didżej i promotor, które scenę dzielił z m.in. Gus Gus DJs, Motor City Drum Ensemble, Danny Daze’m, czy J-Bounce’m, składając wizyty w klubach od Sopotu przez Poznań, Wrocław, Warszawę i Kraków, po Rzeszów. Yoa jest studentem wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jego talent został doceniony w programach „Szansa na sukces”, którego jest laureatem, oraz najnowszej edycji „Must be the music”, z której pochodzi to nagranie: http://www.youtube.com/watch?v=qtRo3Vyz8_A. Jako twórca i wykonawca Yoa nie zamyka się na jeden kierunek muzyczny, pracuje z wieloma zespołami
i muzykami, a house’owy projekt jest jedynie jednym z licznych sposobów ekspresji jego artystycznej energii.

Dodatkowe wsparcie zapewnią znani i sprawdzeni na krajowej arenie klubowi weterani z JuNouMi, Club Collab i Na Stare Milion!

LINEUP Rebeka Live (Brennnessel Records)
Mian+Yoa Live
Groh (U Know Me Records) x Jedynak (Club Collab)
Jonkpa (JuNouMi) x J-Son (Na Stare Milion)
Buszkers (JuNouMi) – special b-day set
WSTĘP 10 PLN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *