Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

bren — 10.02.2012 in

Po krótkiej przerwie wracamy z M[ł]odą Polską. A ponieważ zima nie odpuszcza, mamy dla Was bardzo czułe i ciepłe ubraniowe propozycje od B SIDES, za które odpowiada nasz dzisiejszy gość – Basia Chrabołowska.

B SIDES

Pierwsza seria ubrań od Basi („ROOTS”, wiosna/lato 2012) to swoisty manifest zapoznawczy
B SIDES. Całkiem świeża kolekcja złożona jest głównie z ciepłych swetrów oversize, ale także z kilku szalikotub, spódnic i – uwaga – wełnianego body! EKSTRA, że kolekcja przeznaczona na ciepłe i upalne dni, nie składa się z samych zwiewnych rzeczy. Projekty od B SIDES pasują raczej do skandynawskiego lata, bądź stanowią idealną propozycję na chłodniejsze wieczory czy całkiem nieprzewidywalną polską wiosnę. Wreszcie znalazł się ktoś, kto postanowił uzupełnić tę całkiem zauważalną lukę w rodzimej scenie modowej, co bardzo mnie cieszy.

B SIDES

Przez udany kolaż wełny i beztroskiej ikonografii kolekcja B SIDES „Roots” niemalże automatycznie przenosi nas w czasy słodkiego dzieciństwa i kolorów z lat 80tych. Takie skojarzenia udało się Basi osiągnąć przez zastosowanie wełny marino, która dzięki swym właściwościom (nie traci kolorów, jest trwała, sprężysta, antyalergiczna, komfortowa i w pełni biodegradowalna) uznawana jest za najlepszą wełnę owczą na świecie.

B SIDES

Ten właśnie melanż wełny, kolorów i skrajnych fasonów (oversize vs dopasowane kobiece body) zawarty w „Roots” – choć złożony z kilku pozornie niepasujących elementów – brzmi dla mnie bardzo spójnie. Przekonała mnie o tym również sama projektantka: Pierwsza kolekcja ROOTS Wiosna/Lato 2012 RTW miała odzwierciedlać czym/kim jest B SIDES, skąd czerpie, skąd pochodzi oraz co/kto ją ukształtowało (zastosowanie zatem motywu korzeni/dzieciństwa było kluczowe). Wychodząc od danych elementów powstał efekt synergii skupiony na 2 głównych nurtach inspiracji: polskiej ludowości i tradycji dziewiarskiej, którą szczerze podziwiam i w której zostałam wychowana (pragnienie przypomnienia szerszemu odbiorcy pięknych ludowych ażurów, ściegów zapomnianych i nieużywanych zwyczajowo we współczesnej produkcji dziewiarskiej oraz płynne przeniesienie ich w XXI wiek) oraz ikonach popkultury i nasyconej palecie barw lat ’80, które inspirowały mnie od najmłodszych lat.

B SIDES

Założeniem było stworzenie spójnej syntezy tego, co rozwinęło moją świadomość i kreatywność, a jednocześnie ukazać dualizm mojej osobowości (z jednej strony delikatnej, niewinnej preferującej klasykę i stonowane barwy, z drugiej pełnej dziarskości, charyzmy, lubiącej nasycone i kontrastujące kolory, mocno eksperymentującej, czasem bardzo odważnie). Stąd, powstało połączenie osadzonych w latach ’80 kobiecych, delikatnych, dość klasycznych i trochę „oversize” strojów tancerek z filmu „Flashdance” z zadziornie, casual’owym stylem bohaterów z serialu The Bill Cosby Show (podkreślając jednocześnie wyraziste faktury ściegów zastosowane w projektach).

B SIDES

B SIDES

B SIDES

Polecam Wam śledzenie poczynań Basi i projektów sygnowanych marką B SIDES. Skoro pierwsza kolekcja jest na tyle odważna, żeby wybić się na tle pozostałych, w przyszłości możemy spodziewać się najlepszego. Ubrania B SIDES z linii „Roots” będą już wkrótce dostępne w naszym ulubionym butiku Cloudmine, a o pozostałych nowościach Basia powiadomi Was na swoim facebooku.

Zapraszamy do polubienia! A poniżej jeszcze kilka słów od Basi Chrabołowskiej za pośrednictwem naszego kwestionariusza modowego.

B SIDES

1. Swoje kolekcje kieruję do/Projektuję dla…

B SIDES jest marką skierowaną do kreatywnych i otwartych osób, które wychodzą poza schematy, doceniają komfort, najwyższej jakości materiały i bezpretensjonalny design w umiarkowanej cenie. Mogą na co dzień ubierać się w sieciowe marki, ale raz na jakiś czas pragną mieć w swojej szafie unikalny projekt, który będzie definiował ich osobowość i pobudzał kreatywność.

2. Moje zasady stylu to…
połączenie prostoty z wyrazistością.

B SIDES

3. Inspiruję się…
Niezwykle istotny jest dla mnie motyw kontrastu obecny w sztuce, literaturze, muzyce czy architekturze oraz odchodzenie od oczywistości i dosłowności.

B SIDES

B SIDES

B SIDES

4. Tworzę…
ze 100% wełny merino znanej ze swoich właściwości antyalergicznych czy termoizolacyjnych i bezproblemowej w pielęgnacji.

B SIDES

5. Kiedy projektuję, wyobrażam sobie kobietę, która…
powinna czuć się wyjątkowo, komfortowo i sexy! Założeniem marki jest tworzenie casual’owej odzieży na co dzień, czyli zarówno do pracy/szkoły czy na spacery/zakupy/imprezę.

6. Na co dzień słucham…

B SIDES

B SIDES

B SIDES

BEATS IN SPACE Radio Show #584

B SIDES

BEATS IN SPACE Radio Show #568

B SIDES

B SIDES

zdjęcia: Bartek Warzecha
modele: Iga Drobisz / SPP, Daniel Kot
włosy & make-up: Paweł Bik

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *

Więcej w cyklu M[ł]oda Polska