Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź
Wszystkie Gdańsk Katowice Kraków Poznań Szczecin Warszawa Wrocław Łódź

MINIONE NADCHODZĄCE
Pokaż

A Pamiętasz Jak? x Club Collab x Bushmills: FATLIP (THE PHARCYDE / US) Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1 3 lutego 2012 21:00 INFO

Na początku drugiej dekady XXI wieku, rap ma się wyjątkowo dobrze. Lata zastoju i – powiedzmy sobie szczerze – wtórności, zdaje się mieć za sobą. W Stanach każdego roku pojawia się kilku artystów, którzy wywracają stawkę do góry nogami, a w Polsce mamy z kolei wyraźną tendencję do powrotu do czasów, które wszystkim dorastającym na tej muzyce kojarzą się jednoznacznie pozytywnie. Reminiscencyjne utwory, cykle imprez i klasyczne zagraniczne bookingi, a także przypominanie o sobie oldschoolowych graczy, dowodzą, że nad Wisłą tą muzyką żyje nadal potężna grupa ludzi.

W związku z powyższym, po nadspodziewanie udanej współpracy Club Collab i Warsoul z grudnia zeszłego roku, kiedy to w Cafe Kulturalna wystąpił młody amerykański talent – Stalley, przyszedł czas na kolejne rapowe połączenie sił. Znani doskonale w środowisku z własnych działań artystycznych, imprez wspominających dzieje kultury, oraz przede wszystkim słynnego posse cut z udziałem najważniejszych raperów z polskiej sceny – A Pamiętasz Jak? razem z Club Collab podjęli wspólne działania aby móc zaprosić Was na występ członka jednego z najważniejszych zespołów złotej ery – Fatlipa z The Pharcyde.

Fatlip założył zespół wraz z kolegami Imanim, Slimkid3 i Bootie Brown z grupy tanecznej 242 na samym początku lat 90tych w Los Angeles. Wydane w 1991 roku kultowe demo zawierało jeden z najważniejszych utworów grupy – “Passin’ Me By”, ale dopiero drugi album “Labcabincalifornia”, wyprodukowany w większości przez samego Jay Dee aka J Dilla, zapewnił ekipie miejsce w hip-hopowym Hall of Fame. Obok wyśmienitej muzyki, na kartach historii zapisał się również charakterystyczny wideoklip do utworu “Drop” wyreżyserowany przez samego Spike Jonze’a, w którym bohaterowie poruszając się od początku tyłem, tworzą wrażenie różnych np. grawitacyjnych anomalii.

Jak przystało na balangi z udziałem A Pamiętasz Jak?, nie mogło zabraknąć również odwołań do polskiej klasyki. Specjalnie dla Was tylko tej nocy, obok Fatlipa, za deckami stanie legendarny i nieobliczalny DJ Varjat z Molesty oraz powracające tylko na tę jedną okazję, znane z kultowych winylowych wydawnictw JuNouMi, Samuraiz Crew czyli DJ Romek i Sekta.

Celem organizatorów jest aby piątkowa noc w Cafe Kulturalna nie miała atmosfery oficjalnego koncertu, a zamiast tego była jednym wielkim wspólnym jam’em z udziałem artystów z ważnych i lubianych składów. Mamy nadzieję, że dla starszych fanów rapu będzie to okazja do miłych wspomnień przy znanych numerach, a dla młodszej części publiki, jedna z nielicznych szans aby złapać choćby namiastkę atmosfery z pionierskich lat.

LINEUP FATLIP (THE PHARCYDE dj set / US)
DJ Varjat aka Vienio (Molesta Ewenement)
DJ Romek & DJ Sekta (Samuraiz Crew)
Jedynak + Artur8 (Lovecats)
WSTĘP 15/20 PLN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod z obrazka *